Без власної городини та домашньої курочки: коли варто очікувати відкриття продуктових ринків

Опубліковано: 03.04.2020. Автор: . Рівненська область

Без власної городини та домашньої курочки: коли варто очікувати  відкриття продуктових ринків

Останні кілька днів серед мешканців Рівного, в тому числі і в соціальних мережах, активно обговорюють тему можливого відновлення торгівлі на продуктових ринках у період карантину. Приводом для цього став відповідний дозвіл від Міністерства охорони здоров’я України, завізований ще 30 березня. Наскільки це все реально і чому місцева влада не дуже поспішає давати «зелене світло» для базарників, з’ясовували кореспонденти «Західного аргументу».

Одразу зазначимо, що таке рішення МОЗ виникло не на порожньому місці. Йому передувала заява Президента України Володимира Зеленського, у якій він зазначив, що  навіть в умовах карантину не можна позбавляти людей можливості купувати продукти харчування. Тож у медичному відомстві засукали рукава і розробили необхідний для цього перелік умов та обмежень. До нього увійшли наступні рекомендації:

  • на ринку має знаходитися не більше одного відвідувача на 20 квадратних метрів площі;
  • відстань між покупцями має дотримуватися не менше 1,5 метри;
  • персонал ринку та покупці мають бути в засобах індивідуального захисту.

Теоретично, такі вимоги виконати можна. Однак проконтролювати їх дотримання на практиці без залучення працівників адміністрації ринку та правоохоронних органів майже не реально. В останніх же, із початком карантину і без того роботи суттєво побільшало. А покладатися виключно на сумлінне дотримання правил покупцями та торговцями у таких місцях дуже важко.

Порожні рівненські ринки не на руку продавцям, та й покупці не у захваті. Власне фото і зі сторінки у Facebook рівнянина Андрія Тригуби.

Розуміє це і місцева влада, тому не дуже поспішає із цим. У коментарі телеканалу UA:Рівне міський голова Володимир Хомко зазначив, що його позицію поділяють і багато колег з інших обласних центрів.

Більшість міських голів категорично проти. У нас проти не тільки я, а й санітарна служба і Держспоживслужба. Тому що тих вимог, які прописані Міністерством охорони здоров’я, на ринку практично дотриматися неможливо і ніхто їх не проконтролює. Тому я категорично проти відкриття ринків. Це, знаєте, як називається – бути хорошим за рахунок навіть не здоров’я, а за рахунок життя. Побачимо, яка ситуація із коронавірусом буде в місті через тиждень – два.

Натомість у працівників ринків свої, і досить переконливі, аргументи. Вони не розуміють, за що жити далі. Адже через карантин їх позбавили можливості  заробляти гроші, а відтак і годувати свої сім’ї. Саме тому, почувши категоричну позицію влади, під стінами міської ради на початку тижня зібралося близько двох десятків працівників ринку «Дикого». В індивідуальних засобах захисту, із дотриманням необхідної відстані та під наглядом правоохоронців вони вимагали дозволити їм працювати.

Карантин, епідемія – це все зрозуміло. Але як нам бути без роботи? Я торгую на ринку вже десять років, і це наш єдиний дохід у сім’ї, бо чоловік безробітний. Крім того, ми зазнаємо величезних збитків: псуються продукти, які закупили для продажу, – бідкається 46-річна Тетяна.

Підтримує вимоги базарників і 52-річна рівнянка Ірина. Жінка не стримує свого обурення. Мовляв,   до карантину завжди купувала продукти на базарі у своїх надійних продавців. Зараз же змушена відмовитися від якісних продуктів. Мало того, що ринки не працюють, то й дістатися до них не можливо ані продавцям, ані покупцям – не курсує громадський транспорт.

Попри це, позицію пані Ірини поділяють не багато рівнян. Різноманітні опитування на місцевих сайтах, у соціальних мережах та коментарі свідчать про те, що більшість мешканців обласного центру таки проти відновлення роботи ринків у період карантину. Вони можуть цілком обійтися необхідними покупками у магазинах та супермаркетах, аби тільки не наражатися на небезпеку, а разом із тим  і не наражати на неї оточуючих.

Попри те, що пікет під стінами міської ради тривав не довго, працівникам ринку «Дикого» таки вдалося передати свої вимоги у письмовій формі міському голові. Той пообіцяв їх розглянути із представниками оперативної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Однак одразу зазначив, що має великі сумніви у позитивному рішенні. І, за його словами, буде так, швидше за все, до кінця карантину.

Катерина РОМАНІК.

Фото: Катерина Романік та Андрій Тригуба.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чим ви займаєтеся під час карантину?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...