Закон є, виконати непросто: як і за що саме штрафують порушників карантину у Рівному

Опубліковано: 07.04.2020. Автор: . Рівненська область

Закон є, виконати непросто: як і за що саме штрафують порушників карантину у Рівному

Вже від понеділка, 6 квітня, ми змушені жити в умовах посиленого карантину – на вулицю без маски – зась, більше двох не збиратися тощо.  За цей період у Рівненській області складено 128 адміністративних протоколів, п’ять з яких вже розглянули у суді. Саме стільки порушень на Рівненщині, за які загрожує чималий штраф, зафіксували контролюючі органи з початку карантину. Однак чи дійсно настільки рівняни дотримуються загальних правил, вирішили перевірити кореспонденти «Західного аргументу».

Одна із головних заборон – торгувати на ринках.  І як повідомили нам в Головному управлінні Нацполіції в області, зазвичай протоколи складають саме на підприємців, які попри заборону, продовжують працювати.

Приміром днями адмінпротокол на суму 17 тисяч гривень був складений на 55-річного уродженця Азербайджану, який торгував продуктами харчування поблизу ринку «Дикого». Втім під час попереднього розгляду цієї справи у суді пояснили, що для притягнення чоловіка до відповідальності потрібно неодноразово зафіксувати порушення.

Закон є, виконати непросто: як і за що саме штрафують порушників карантину у Рівному

Петро Денисюк, голова Рівненського міського суду.

І вже за кілька днів правоохоронці надали докази – зняли на відео, як цей чоловік знову торгував. Тож було прийняте рішення з нього таки стягнули штраф 17 тисяч гривень. Загалом же на бізнесменів, які порушують правила карантину, з 6 квітня чекає штраф від 34 до 170 тисяч гривень. Та  довести вину такого підприємця непросто, кажуть у суді. Адже потрібно мати докази, що ця людина дійсно займається підприємницькою діяльністю і спіймали її на гарячому.

Голова Рівненського міського суду Петро Денисюк розповів нам про власний досвід ведення таких справ:

Труднощі під час розгляду матеріалів у суді часто виникають тому, що органи, уповноважені складати протоколи, не завжди всебічно, повно і об’єктивно досліджують всі обставини правопорушення і не долучають необхідних документів. Днями розглядав таку справу за ст. 44-3 КУпАП «Про порушення правил щодо карантину людей». На особу склали протокол, що нібито його торгова точка, яка займається продажем шаурми, працювала під час карантину. Але, як з’ясувалося, в матеріалах справи були відсутні будь-які докази, що даний громадянин є продавцем або посадовою особою. Це позбавило суд можливості притягнути його до відповідальності.

Як зазначив голова Рівненського міського суду Петро Денисюк, для розгляду таких справ у суді Законом передбачений термін до трьох місяців. Втім  під час карантину суд змушений працювати з певними обмеженнями. Крім того, ще однією причиною несвоєчасного розгляду справ є те, що вже більше чотирьох місяців держава не виділяє суду коштів на кореспонденцію. Тож не завжди є змога викликати сторони на засідання повісткою. Можна повідомити й телефоном, але зазвичай контакти осіб у справах відсутні.

Втім до пересічних рівнян поліція ставиться лояльніше, ніж до підприємців. Скажімо, на сьогодні в області не складено жодного протоколу за відсутність засобів індивідуального захисту, тобто масок.

Ще рано говорити про штрафи для звичайних громадян. Адже жорсткі норми вступили в дію лише днями. Тож за такі порушення протоколів ще не складали, тільки попереджували. Наразі ми проводимо роз’яснювальну роботу, – розповіла заступниця начальника відділу комунікації поліції області Марія Юстицька.

Але виявляється, притягнути громадян до відповідальності за порушення санітарно-протиепідемічних норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», не так просто. Адже статтею 20 цього закону визначені відповідні обов’язки лише для тих осіб, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями, зазначив рівненський адвокат Ігор Солімчук.

Водночас він наголосив, що не закликає людей порушувати карантин. А просто звертає увагу на те, що покарання за недотримання певних норм є неадекватним і в певних випадках незаконним.

Нагадаємо, з 6 квітня правила карантину стали жорсткіші. Влада вирішила, що ці вимоги врятують країну від епідемії коронавірусу. Причому, на порушника чекають чималі штрафи: від 17 тисяч до 34 тисяч гривень. А  підприємцям, які ігноруватимуть запроваджені норми, доведеться викласти ще круглішу суму – від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.

Катерина РОМАНІК.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чим ви займаєтеся під час карантину?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...