Не маєш авто – сиди голодний? Чиновники пропонують рівненським пенсіонерам їздити на городи власним транспортом

Опубліковано: 08.04.2020. Автор: . Рівненська область

Не маєш авто – сиди голодний? Чиновники пропонують рівненським пенсіонерам їздити на городи власним транспортом
До Городища тепер хіба що зі знайомими або на власному авто. Маршрутку на зупинці чекати марно.

Весняний день рік годує – кажуть у народі. Тож кожен, хто має шмат городу, знає, якими важливими для майбутнього урожаю є квітень та травень. Особливо це можуть підтвердити люди літнього віку, для яких власноруч вирощена городина – чи не єдиний спосіб вижити. Адже на одну пенсію, яка в переважної більшості українських пенсіонерів нижча за мінімальний прожитковий рівень, довго не протягнеш, бо комунальні послуги та ліки постійно дорожчають. А тут ще й карантин із його жорсткими правилами та паралізованим міжміським сполученням. То, чи вдасться дачникам цьогоріч посадити та виростити городину, з’ясовував кореспондент «Західного аргументу».

Не секрет, що у багатьох мешканців Рівного є городи в навколишніх селах. Однією з таких є 56-річна Ольга. Жінка все життя пропрацювала вчителем і заробила аж 1700 гривень пенсії. Діти роз’їхалися хто куди, тож єдиний порятунок – земельна ділянка в селі Городище за кілька кілометрів від обласного центру. Каже, торік у цю пору мало не щодня їздила туди: спочатку переорати, потім посадити, потім прополоти та зібрати врожай. Роботи завжди вистачає, адже на своїх дев’яти сотках вона і картоплю вирощує, і буряки, і моркву…Крім того є невеликий садок із фруктами та ягодами, щоб закрутки на зиму поробити.

Вже і картоплю треба садити, а тому карантину кінця-краю не видно. Транспорт не ходить – дістатися в Городище ніяк. Я не уявляю, коли то все робити маю. Якщо зараз нічого не посадити, то взимку просто не буде що їсти, бо ж на таку пенсію, як у мене, самі розумієте – в супермаркетах не накупуєшся. Я коронавірусу не боюся – я голодної смерті боюся більше, – каже Ольга.

Дізнавшись колишній графік руху транспорту з Рівного до Городища, ми прийшли на зупинку з’ясувати, як люди доїжджають до своїх земельних ділянок. Тут майже нікого.

Лишень кілька жительок Городища розмовляють між собою. Кажуть, що на маршрутку чекати марно. Вони ж домовилися з односельчанином, щоб їх забрав.

Викручуємося, як можемо. Люди навіть створили у вайбері спеціальну групу «Підвезіть Городище». Туди пишуть всі, кому потрібно дістатися в місто або в Городище. А водії забирають тих, кому по дорозі. Везуть зазвичай безкоштовно. Але ж ви самі розумієте, що багато людей таким чином не забереш. І дачники майже не їздять, – розповіла 38-річна жителька Городища Лариса.

В Рівненській районній державній адміністрації нам пояснили: сполучення Рівне-Городище, як і решта напрямків тимчасово скасували, бо карантин. А питання щодо відновлення руху найближчим часом навіть не розглядатимуть.

Пенсіонерам з 6 квітня взагалі заборонено без нагальної потреби виходити з дому, а постановою уряду рекомендовано дотримуватися самоізоляції. Зрозуміла річ, що не всі цих рекомендацій дотримуються. Офіційних звернень із проханням відновити маршрут не було, а от дзвінки на «гарячу лінію» були. Ми пояснили, що нині нічого зробити не можемо. Тож єдиний вихід дістатися до дачних ділянок – це приватний автомобіль, – розповів нам заступник голови Рівненської районної адміністрації Володимир Леонов.

До слова, подібна риторика й у керівництва облдержадміністрації. Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін прямим текстом порадив пенсіонерам їздити на городи власними автівками. Мовляв, особистий автотранспорт ніхто не забороняв.

Щоправда, він так і не сказав, що мають робити ті, у кого немає транспорту. Власне, як і не пояснив основне – як прожити без своєї городини тим, у кого пенсія нижча від прожиткового мінімуму.

Катерина РОМАНІК.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чим ви займаєтеся під час карантину?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...