«Продукти і ліки приносять сусіди»: як змінилося життя невеликого села поблизу Рівного, в якому ціла сім’я захворіла на Covid-19

Опубліковано: 09.04.2020. Автор: . Рівненська область

«Продукти і ліки приносять сусіди»: як змінилося життя невеликого села поблизу Рівного, в якому ціла сім’я захворіла на Covid 19

Учора ввечері на своїй сторінці в Facebook голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль повідомив про 13 нових випадків коронавірусу в області. Сім з них зафіксували в селі Зозів Рівненського району. Причому усі семеро інфікованих – члени однієї родини, сім’я проживає під одним дахом. Ще один член цієї родини захворів раніше. Тож тепер усі разом вони самоізольовані й перебувають на амбулаторному лікуванні.

Першим у родині ще наприкінці минулого тижня захворів 27-річний чоловік, розповідає «Західному аргументу» місцева мешканка Олена. Про це серед людей почали говорити ще в суботу. Втім офіційне повідомлення у місцевих групах в Facebook та Viber з’явилося лише на наступний день. Відомо, що за кордоном він не був, а заразитися міг від чоловіка померлої кілька днів тому працівниці бібліотеки з Рівного.

Вони нібито разом працювали, – каже пані Олена. – А днями підтвердили коронавірус ще у семи членів його родини. Це мати, батько, брат, сестра, дружина, кількамісячна дитина й бабуся. Загалом усіх восьмеро. Їхня сім’я зараз вдома.

Пані Ольга – мати 27-річного чоловіка, який захворів першим, розповіла нам, що зараз усі вони на самоізоляції, а усім необхідним допомагають сусіди.

Якщо щось потрібно, звертаємося – ніхто не відмовляє. Приносять і залишають біля дверей харчі й ліки, – каже жінка. – Самопочуття більш-менш нормальне, температури ні в кого немає. Єдине, що турбує – кашель. Більше нічого. Кілька днів тому була температура, але невисока 37,3 – 37,5, як в кого. Але лишень день-два і все. Бабусі вже 85 років. У неї теж кашель.  30 років має проблеми з серцем. Тому вона і до хвороби кашляла – у неї просто серце не справляється, то виникає сердечна задишка, тому і кашляє. Температури у бабусі немає і не було. З нашою маленькою дівчинкою теж все добре.

Серйозних симптомів не було й у сина Ольги – каже, лишень боліло горло і температура піднялася до 37,5. Тож кілька днів він спокійно ходив по селу, нічого не підозрюючи. Так напевно було б і далі, якби в Рівному кілька днів тому не померла від коронавірусу жінка, чоловік якої із ним контактував. Тож йому зробили тест і він підтвердився. А позавчора стало відомо, що і решта членів родини інфіковані. Тож медики тепер їх щодня консультують по телефону.

Голова Шпанівської ОТГ, до якої належить і село Зозів, Микола Столярчук каже, що відразу після того, як вони отримали тест з підтвердженням Covid-19, в селі провели дезінфекцію вулиць, магазину та дитячих майданчиків.

У Зозові проживає близько 250 людей, всі один одного знають, ніхто не панікує.  Ми постійно тримаємо зв’язок з медиками. Якщо виникатимуть відповідні симптоми, то таким людям одразу проводитимуть тести. В’їзд в село не закритий, але по максимуму стараємося обмежити рух. Працює і поліція, намагаємося пояснювати ситуацію людям.  Магазин працює, аптеки у нас немає, тож при потребі доводиться їхати за 5 кілометрів до Рівного.

«Продукти і ліки приносять сусіди»: як змінилося життя невеликого села поблизу Рівного, в якому ціла сім’я захворіла на Covid 19

Віталій Грабар.

А от Віталія Грабара, депутата Шпанівської ОТГ, у цій всій історії більше непокоїть бездіяльність влади. Каже, знаючи про масштаби пандемії, керівництво ОТГ спромоглося виділити на боротьбу із COVID-19 всього 50 тисяч гривень. Мовляв, це все, що вдалося віднайти у бюджеті. Хоча, якщо взяти зарплати голови ОТГ та секретаря, то на двох вийде більше ніж весь місцевий «коронавірусний бюджет».

Населення Шпанівської ОТГ складає більше 10 тисяч чоловік. Тож, якщо поділити суму, яку спромоглося виділити керівництво ОТГ на боротьбу із коронавірусом, вийде – менше п’яти гривень на людину. За ці гроші сьогодні навіть марлеву маску не купиш, не кажучи вже про якісь ліки. Я вже завтра ініціюватиму скликання позачергової сесії і підніму питання про скасування на період карантину усіх щомісячних надбавок та премій, які призначають депутати голові Шпанівської ОТГ, щоб зекономлені гроші можна було скерувати на боротьбу із коронавірусом. А взагалі, якби керівництво ОТГ думало не лише за себе та своїх «наближених», то заради людей самі таке зробили б. Але ця історія, на жаль, не про нас, – підсумував пан Грабар.

Світлана ПАНЧЕНКО.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чим ви займаєтеся під час карантину?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...