Там, де зупинився час. Фоторепортаж з міста-привида Прип’ять

Опубліковано: 26.04.2020. Автор: . Київська область

Там, де зупинився час. Фоторепортаж з міста привида Прип’ять

Десятки тисяч загиблих, більше сотні тисяч стали інвалідами, ще понад півмільйона відчули згубний вплив радіації на власному здоров’ї. Це лише приблизні  підрахунки наслідків однієї з найтрагічніших сторінок в нашій історії – Чорнобильської катастрофи, яка сталася 34 роки тому, в ніч на 26 квітня 1986-го…

Потужність вибуху на четвертому енергоблоці, сьогодні прирівнюють до 300 атомних бомб, скинутих на Хіросіму. Радіоактивному забрудненню піддалося понад 200 тисяч квадратних кілометрів. Окрім територій сучасної України, Білорусі та Росії, радіація накрила більшу частину Європи, а місцями навіть дісталася і до США. Рік тому британський серіал «Чорнобиль» привернув увагу світу до цієї найбільшої техногенної трагедії людства. Проте наша країна і без серіалу знає про трагедію та її наслідки.

У 1986-му Прип’ять вважалася чи не найбагатшим містом в Україні – середня зарплата складала майже 500 рублів (для порівняння, у той час долар у СРСР коштував 62 копійки). У далеких 70-х його звели всього за два кілометри від ЧАЕС спеціально для її працівників. На момент аварії тут проживало майже 50 тисяч осіб. Здебільшого молоді сім’ї з дітьми, середній вік яких становив 26-28 років. Цікаво, що саме Прип’ять стало першим містом в Україні, де почали будувати шістнадцятиповерхові будинки. Приватного сектору тут взагалі не існувало, натомість було аж п’ять шкіл, кілька дитсадків, басейн, ресторан, готель та найсучасніший палац культури «Енергетик», зі своїми гуртками. Тут проводили різноманітні вистави, концерти та працювала популярна на той час дискотека «Едісон-2».

Зараз Прип’ять на Київщині – місце моторошне і закинуте, де час зупинився назавжди, де дикі тварини блукають покинутими вулицями серед радянської символіки.  Тож пропонуємо вам фотоекскрусію вулицями Прип’яті, міста-привида, де понад тридцять років тому вирувало життя, яке для його мешканців змінилося за одну ніч…

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

Чим ви займаєтеся під час карантину?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...