Їм не аплодують, як в Італії, але вони не ображаються: працівники «швидкої» розповіли про роботу в умовах карантину на Рівненщині

Опубліковано: 02.05.2020. Автор: . Рівненська область

Їм не аплодують, як в Італії, але вони не ображаються: працівники «швидкої» розповіли, як працюють в умовах карантину на Рівненщині

У масках, окулярах та рукавичках, а при підозрі на коронавірус, ще й у захисних костюмах – саме так останні кілька тижнів виїжджають на виклики працівники обласного центру екстреної та медичної допомоги. Зрозуміла річ, що таке обмундирування для багатьох досі не звичне і не зручне. Чого гріха таїти, іноді навіть лякає тих, до кого вони приїжджають на виклики. Але всі добре розуміють, що такі заходи безпеки необхідні, бо захищають від поширення коронавірусу не лише медиків, а й пацієнтів.

Їм не аплодують, як в Італії, але вони не ображаються: працівники «швидкої» розповіли, як працюють в умовах карантину на Рівненщині

Андрій Бортнік.

Головний лікар комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Андрій Бортнік розповів, що загалом на Рівненщині працює 91 бригада швидкої допомоги. Із початком карантину в режим «бойової готовності» довелося привести кожну. Хоча, зізнається, в умовах обмеженого фінансування, зробити це було дуже не просто. На початках навіть доводилося лікарям самим шити маски. Потім почали допомагати волонтери, спонсори, та й від МОЗ централізовано почали надходити засоби індивідуального захисту. Поки, каже пан Бортнік, вистачає. Втім, якщо ситуація загостриться, без додаткового фінансування не обійтися.

Працюємо зараз в штатному режимі, але з урахуванням цієї пандемії. Поки кількість викликів не збільшилася, тому на даний час бригади забезпечені засобами індивідуального захисту повністю. Але розуміючи те, що ситуація ускладнюється, ми працюємо над поповненням резервів. Однак як буде далі – спрогнозувати зараз важко, – зазначив пан Бортнік.

А днями і уряд вирішив заохотити медиків, які від початку карантину на передовій у боротьбі із коронавірусом. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов оприлюднив перелік медиків, які знаходяться у підвищеній зоні ризику і пообіцяв, що їм втричі на цей непростий період підвищать посадові оклади. Логічно, що у цьому списку є і працівники «швидкої». Причому усі без винятку – лікарі, фельдшери і навіть водії.

Працівники екстреної допомоги не приховують, що така новина їх справді підбадьорила, оскільки до цього початковий оклад був всього чотири тисячі гривень. Платили надбавки, але і того надовго не вистачало.

У всьому світі медикам аплодують, а у нас критикують. А ми ж зараз навіть не в окопах, а на передовій. Ми не обороняємося. Ми – атакуємо, – каже Андрій Бортнік. – А щодо зарплат, я вже багато років говорю. Потрібно підвищувати і зарплати, й матеріально-технічний стан служб екстреної допомоги, але віз поки і нині там.

За словами пана Бортніка, сьогодні в області нараховується півтори тисячі працівників «швидкої». З них виїзного персоналу – близько тисячі осіб. Поки їх вистачає. Втім, якщо ситуація з Covid-19 погіршиться, доведеться укомплектовувати персонал іншими медиками. Але це все припущення. Хоча і в нинішніх умовах проблем вистачає. Приміром, з доїздом працівників екстреної допомоги до роботи, адже далеко не всі мають власний транспорт, а громадський, як відомо, зараз не курсує.

Їм не аплодують, як в Італії, але вони не ображаються: працівники «швидкої» розповіли, як працюють в умовах карантину на Рівненщині

Ольга Белеля-Кухар.

32-річна Ольга Белеля-Кухар працює лікарем на «швидкій» вже 11 років. Каже, що живе неподалік, тому доїзд до роботи для неї – не проблема. А от колегам доводиться або через BlaBlaCar, або шукають у соціальних мережах охочих підвезти.

Ще до карантину в помешканні Ольги було гамірно. Тепер навпаки, бо залишилися удвох із чоловіком. Аби не наражати на небезпеку своїх дітей, тиждень тому подружжя відвезло їх у село до бабусі. Тепер спілкуються з малечею лише телефоном. Жінка розповідає, що шалено за ними скучила. Але виходу немає – карантин для всіх.

Стало більше відповідальності. Ми й раніше достеменно не знали, куди їдемо. А тепер ще й інфекції боїмося. Страшно, щоб нічого додому не принести. Наразі засобів захисту вистачає, бо потоку хворих ще нема. А як далі – не знаємо. Викликів з підозрою на Covid-19 є багато. Якщо говорити особисто про мою бригаду, то це десь два-три виклики на зміну.

Пані Ольга зізналася, не всі хворі спокійно реагують на захисні костюми, які вони обов’язково одягають на виклик, де є підозра на коронавірус. Декого такий вигляд медиків навіть вганяє у паніку:

Ось на минулому чергуванні ми вночі приїхали на виклик, – продовжує наша співрозмовниця. – А потім жінка тихенько в мене питає: «А мені після вас обробляти квартиру?» Багато хто навіть менше став викликати «швидку» через те, що боїться, аби ми «нічого їм не привезли».

Та лікарі не ображаються. Кажуть, що таке ставлення – це своєрідна профілактика. Адже ситуація серйозна, хоча не критична. Але кожен мусить усвідомити відповідальність за своє життя і своїх близьких. Хай навіть і такою ціною. Своєю чергою працівники екстреної медичної служби вкотре закликають мешканців області залишатися вдома. Адже в умовах епідемії з великим потоком хворих лікарям справитися буде вкрай складно.

Катерина РОМАНІК.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...