Біля пам’ятки археології VIII-X століть у Львівській області встановили Божу Матір: прокуратура відкрила провадження

На Львівщині біля археологічної пам’ятки VIII-X століть в історико-культурному заповіднику «Стільське городище» встановили скульптуру Божої Матері із брукованим постаментом.
Про це у Facebook повідомив Володимир Беньо:
Яка ваша точка зору, чи нормально що на території пам’ятки археології, на найпомітнішому місці, посеред краєвиду, за якихось надцять метрів від печер забабахали постамент з бруківки і капличку, як капітальну споруду?!, — написав він.
Роботи на території заповідника не були погоджені ані на рівні району, ані області чи держави. Їх виконали самовільно жителі села Дуброва та за власний кошт.
На рівні області вже створили спеціальну комісію, яка складе акт про незаконні роботи на території заповідника і надасть усю інформацію Міністерству культури.
Тим часом, у прокуратурі Львівщини повідомили, що відкрили за фактом нищення пам’ятки кримінальне провадження за статтею про «незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини щодо пам’яток національного значення». Санкція цієї статті передбачає до 5 років позбавлення волі.
Стільсько знаходиться за 10 кілометрів на схід від районного центру Миколаєва на Дністрі. Це не просто село на Львівщині, це столиця цілої чималої країни, яка існувала колись, – Білої Хорватії. А зараз тут на чималій площі розкинуте Стільське городище, яке є найбільшим серед усіх йому подібних давньослов’янських об’єктів. Стільське городище включене до пам’ятки археології національного значення «Городище». У 2001 році Стільське городище внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.