До 102 років не дожила місяць: у Львові померла член УПА Ірина Б’єнько-Шуль

Опубліковано: 08.05.2020. Автор: . Львівська область

До 102 років не дожила місяць: у Львові померла член УПА Ірина Б’єнько Шуль

Сьогодні, 8 травня, на 102-му році життя відійшла у вічність Ірина Б’єнько-Шуль. Громада міста Львова висловлює співчуття рідним та близьким, про це повідомили у пресслужбі міської ради.

Такі люди, як пані Ірина, своїми діями змінювали хід історії. Розумна, відважна, скромна. Будемо пам`ятати і любити завжди. Дякуємо, пані Ірино, за все, що ви зробили для нас, — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Ірина Б’єнько-Шуль народилася 23 червня 1918 року у селі Вовче Перемишльського повіту (нині у складі Польщі) у багатодітній родині. Навчалась в українській школі ім. Маркіяна Шашкевича та Українському інституті для дівчат у Перемишлі, який закінчила у 1938 року. Того ж року вступила до Академії закордонної торгівлі у Львові (з 1939-го – Інститут радянської торгівлі).  У травні 1941 року, після закінчення третього курсу, скерована на практику до Києва, де 22 червня розпочалась німецько-радянська війна. У вересні 1941-го Ірина Шуль стала свідком руйнування Хрещатика радянськими військами, які відступали.

18 січня 1944 року заарештована німецьким гестапо за реалізацію бофонів (Бойовий фонд УПА) і з вироком «за зв’язок з ОУН-УПА» ув’язнена в концтаборі Равенсбрюк, а згодом його філії Флосенбург. Звільнена американцями в травні 1945 року. Самотужки добралася до Перемишля, у жовтні 1945 року разом із батьками примусово переселена до Львова, де мешкала досі. У 1947 році вийшла заміж за Івана Шуля (уроджений Іван Швак), колишнього вояка УПА. До проголошення незалежності України приховувала факт перебування у нацистських концтаборах.

Отримавши  спеціальність бухгалтера-економіста, працювала педагогом, останні 19 років — старшим викладачем у Львівському сільськогосподарському інституті (нині Львівський національний аграрний університет) на кафедрі бухгалтерського обліку. З 1979 року — на пенсії.

Була членом «Просвіти», «Союзу Українок», «Товариства Надсяння», «Львівської спілки політв’язнів України» та ін., також членом жіночого вокального ансамблю Львівської обласної спілки політв’язнів України — «Відгомін».

23 серпня 2013 року з нагоди 22-ліття з Дня проголошення Незалежності України Ірині Шуль вручено нагороду «Почесний знак святого Юрія» за вагомий внесок у становлення української державності та активну громадську позицію. 31 жовтня 2018 року нагороджена орденом княгині Ольги.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...