«У найближчі кілька місяців українці побачать, хто такий насправді Саакашвілі»: Грузія розкритикувала окремі кадрові рішення Києва

Голова парламенту Грузії Арчіл Талаквадзе різко висловився з приводу призначення Міхеіла Саакашвілі керівником Виконавчого комітету реформ при Президенті України. Він вважає, що такий крок української сторони кидає тінь на двосторонню політичну співпрацю. А ще, за словами Талаквадзе, таке кадрове рішення для нього незрозуміле.
Таке кадрове рішення було дуже незрозумілим і воно беззаперечно кидає тінь на політичну співпрацю між нашими двома країнами, – заявив спікер грузинського парламенту в суботу ввечері в ефірі грузинського телеканалу.
Талаквадзе також наголосив, що коли грузинська сторона дізналася про намір призначити Саакашвілі віце-прем’єром, то звернулася до Верховної Ради України із проханням зняти питання призначення колишнього грузинського президента з порядку денного. І в українському парламенті дослухалися до Грузії. Однак після цього Президент України Володимир Зеленський назначив його керівником консультативної ради.
Ми чули коментарі, що керівництво України саме вирішує, на які посади призначати своїх громадян. З іншого боку, коли цей громадянин іншої країни щодня втручається у внутрішню політику Грузії, планує дестабілізацію і займається деструктивною роботою, цікаво якою буде позиція української сторони у такому випадку. Переконаний, що в наступні місяці українці побачать, кого призначили насправді в обличчі Саакашвілі, – підсумував Талаквадзе.
Нагадаємо, ввечері 7 травня Президент України Володимир Зеленський назначив колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ. Наступного дня після призначення стало відомо, що Грузія відкликала свого посла для консультацій.
А вже 9 травня міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані у етері телеканалу Imedia звернувся до України із вимого екстрадувати Міхеіла Саакашвілі. Він нагадав, що в Грузії на Саакашвілі заведено справу і він перебуває у розшуку. За словами грузинського міністра, в міжнародній практиці стратегічне партнерство передбачає повагу суверенітету один одного.
Звичайно, у нас була б зовсім інша реакція, якщо Саакашвілі був би просто громадянином України, а не знаходився б у розшуку і не був би засудженим у Грузії. Ми зверталися до української влади з проханням про екстрадицію Саакашвілі. На жаль, офіційний Київ в сьогоднішніх коментарях просто упустив цю обставину, — заявив Залкаліані.