Заручники карантину: батьки-іноземці не можуть забрати з України своїх дітей, народжених сурогатними матерями

Опубліковано: 14.05.2020. Автор: . Київська область

Через карантин батьки іноземці не можуть забрати з України своїх дітей, народжених сурогатними матерями

Сьогодні вранці уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова провела робочу нараду з представниками МЗС та Державною міграційною службою і вони виробили механізм вирішення проблеми. За  її словами, батьки народжених методом сурогатного материнства дітей не можуть в’їхати в Україну через карантин.  Тож у готелі «Венеція» в Києві зараз перебуває 36 таких малюків, який чекає на маму і тата, і ще 15 – з батьками.  Про це омбудсмен повідомила у своєму відеозверненні у Facebook.

Денісова зазначила, що вона направила звернення до Національної поліції, міністрам охорони здоров’я та соціальної політики, щоб вони вивчили ситуацію з розташуванням немовлят, народжених від сурогатних мам, у київському готелі «Венеція».

Мої працівники (Офісу омбудсмена) поїхали в цей готель і з’ясували, що там є 51 дитина. З них 15 були з батьками, – сказала вона. – У всіх дітей були свідоцтва про народження.

Також вона додала, що батьки всіх дітей – іноземці: зокрема це громадяни США, Італії, Іспанії, Великої Британії, Китаю, Франції, Німеччини та інших. Батьки 15 немовлят  приїхали в Україну ще до запровадження карантинних обмежень, проте інші  не встигли.

Батьки зверталися до Міністерства закордонних справ України і в посольства своїх країн, але дозвіл на в’їзд не отримали.

Крім цього, омбудсмен заявила, що вранці вона отримала звернення від клініки «Біо Тех», якій, з її слів, також належить і готель. Клініка повідомила, що понад 100 дітей чекають своїх батьків у різних схожих центрах. Також медики спрогнозували, що в разі продовження карантину кількість дітей може дійти до тисячі.

Тому потрібно, безумовно, виробити такий механізм, щоб батьки змогли приїхати за своїми дітьми і повезти їх туди, де вони будуть виховуватися в сім’ї, – зазначила Денісова. – Оскільки це питання має гуманітарний характер, то кожен із батьків може звернутися до уповноваженого Верховної Ради з прав людини з відповідною заявою, щоб я допомогла їм вирішити це питання з в’їздом і виїздом з України. До клініки, на перший погляд, поки претензій немає, але я думаю, що це робота, в тому числі, правоохоронних органів.

Нагадаємо, 46 немовлят, народжених в Україні сурогатними матерями для іноземців, знаходяться в готелі «Венеція» в Києві. Всі вони з’явилися на світ в клініці «Біо Тех».

Коментар про новонароджених дітей способом сурогатного материнства від іноземних громадян, які перебувають в столичному готелі «Венеція».

Опубліковано Людмилою Денісовою Четвер, 14 травня 2020 р.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...