Понад півсотні медиків львівської лікарні швидкої допомоги захворіли на коронавірус

Опубліковано: 15.05.2020. Автор: . Львівська область

Понад півсотні медиків львівської лікарні швидкої допомоги захворіли на коронавірус

Генеральний директор клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук розповів, що упродовж останніх трьох тижнів 56 медичних працівників з різних відділень захворіли на коронавірус. Деякі з них вже одужали й повернулись до роботи. Він зауважив, що ця ситуація була прогнозована, попри те, що в лікарні суворо дотримуються правил карантину і усіх вимог роботи в період пандемії. Адже лише кількість невідкладних операцій у цій лікарні за період карантину зросла втричі.

Понад півсотні медиків львівської лікарні швидкої допомоги захворіли на коронавірус

На сьогодні маємо 56 медичних працівників — молодші медичні сестри, медичні сестри і лікарі, які захворіли на коронавірус. Це пов’язано з тим, що вони лікували велику кількість пацієнтів, яких привозять до нас зі Львова і області, – сказав Олег Самчук. – Адже зараз ми єдина ургентна лікарня, яка цілодобово приймає пацієнтів: щодня в нас близько 600−650 пацієнтів, і це інфаркти, інсульти, шлунково-кишкові кровотечі, і частина з цих пацієнтів мають коронавірус. Але оскільки вони поступають в невідкладному стані, то ми повинні їм допомогти, незважаючи на те, що вони можуть мати коронавірус. Тому, на жаль, наші медичні працівники також інфікуються. Зараз наші лікарі виконують 25-30 невідкладних операцій щодоби. Для порівняння – раніше таких хірургічних втручань було 12-13. У відділенні хірургії, яке розраховане на 70 пацієнтів, зараз їх 119. Це ті, хто поступив в ургентному стані. Щоб звільнити місця під наступні госпіталізації, а також мінімізувати ризик інфікування, пацієнтів виписують одразу, щойно їхній стан це дозволяє, хоча, за інших обставин, день-другий лишали би в лікарні

Ці працівники, які захворіли, — з різних відділень лікарні, і слід розуміти, що частина з них захворіла від пацієнтів, які перебували в лікарні, а частина захворіла, контактуючи по місту з іншими пацієнтами, які мали коронавірус, тому що послаблення карантинних заходів призвело до збільшення хворих.

Загалом в лікарні швидкої медичної допомоги у Львові працює близько 2 тисяч працівників, які надають допомогу у різних напрямках. І з першого дня введення карантинних заходів по Україні, ці медичні працівники працюють у вахтовому режимі — тобто половина є вдома, а половина на роботі, і потім через 14 днів вони змінюються, і так безперервно, щоб відділення працювали постійно.

Лікарня постійно перебуває в режимі посиленого санітарно-епідеміологічного контролю: приміщення постійно обробляють дезінфікуючими засобами, окроплюють стіни, несучі поверхні тощо, також постійно медичним працівникам видають засоби індивідуального захисту.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...