«Він випереджав час»: вдова Ґонґадзе написала книжку спогадів про свого чоловіка

Опубліковано: 15.05.2020. Автор: .

«Він випереджав час»: вдова Ґонґадзе написала книжку спогадів про свого чоловіка

Журналістка «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе написала книгу про свого чоловіка, журналіста Георгія Ґонґадзе, вбитого у вересні 2000 року. Про це вона повідомила у Facebook.

Гія був людиною-феєрверком, генератором ідей та перспектив.  Він випереджав свій час — тому, можливо, поспішав жити на повну щодня. Я не боюся міфологізації постаті Георгія Ґонґадзе. Що далі, то менше людей пам’ятають і розуміють, ким він був. Тому вирішила розповісти всю цю історію у книжці, яку планую видати під осінь. Я поклала 20 років власного життя на те, щоб винних було покарано. Розслідування, позови, суди стали невід’ємною частиною мого життя. Хоча справа Ґонґадзе  й дотепер не до кінця розслідувана, суспільство знає винних. Четверо міліціонерів, які здійснили вбивство, покарані. Тодішній міністр внутрішніх справ генерал Кравченко вже на тому світі. Тоді, у 2000-му, ціною життя Георгія Україні вдалось уникнути авторитаризму. Повної узурпації влади у країні не відбулося.

Сьогодні я маю чесне сумління, бо зробила все, що було у моїх силах, аби знайти правду, зберегти чесне ім’я Георгія Ґонґадзе і виростити наших дітей гідними людьми. Я пишаюся дорослими та самостійними доньками. Вони такі ж мудрі, повні відчуття справедливості і співчуття до світу, як їхній батько. І усміхаються до мене його усмішкою.

До річниці дня народження Георгія Ґонґадзе розповідаємо про те, ким він був, і як історія його життя і вбивства змінили Україну, – написала Мирослава.

Нагадаємо, Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області виявили обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.  У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Ґонґадзе.

За вбивство Георгія Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (по 12 років позбавлення волі).

У вересні минулого року колишній генерал-лейтенант міліції Олексій Пукач, якого засудили за вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе, подав касацію з вимогою скоротити йому термін ув’язнення з довічного до 15 років.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...