Людина, яка допомогла змінити світ: сьогодні Папі Римському Івану Павлу ІІ виповнилось би 100 років

Опубліковано: 18.05.2020. Автор: .

Людина, яка допомогла змінити світ: минає 14 років із дня смерті Папи Римського Івана Павла ІІ

Сьогодні, 18 травня, минає 100 років від дня народження Івана Павла ІІ (Кароль Войтила; 1920-2005), Папи Римського, одного із найяскравіших релігійних діячів і впливових лідерів ХХ століття, миротворця, богослова, поета, філософа. У 2014 році Католицька церква його канонізувала.

264-й Папа Римський Іван Павло ІІ (Кароль Войтила) був легендарною постаттю. Він перебував на чолі Католицької церкви протягом двадцяти шести з половиною років, що є другим за тривалістю понтифікатом після Папи Пія IX, який займав цю посаду 32 роки.

Іван Павло ІІ не лише став першим Папою Римським неіталійського походження за останні 445 років, але й одним із наймолодших понтифіків за всю історію Церкви і першим Папою слов’янського походження. Він став першим Папою, який переступив поріг юдейської синагоги і мусульманської мечеті.

Людина, яка допомогла змінити світ: минає 14 років із дня смерті Папи Римського Івана Павла ІІ

Кароль Юзеф Войтила народився 18 травня 1920 року у містечку Вадовиці біля Кракова у родині поручника польської армії та вчительки. 1938 року вступає на філософський факультет Яґеллонського університету і разом з батьком переїздить до Кракова. У 1941 році, після смерті батька,  Кароль стає студентом підпільної духовної семінарії, де розпочинає таємне приготування до священства. 1946 року, майже відразу після рукоположення на священика, він залишає Польщу і вдосконалює свої знання на філософському факультеті Домініканського Папського міжнародного коледжу Анґелікум у Римі.

У липні 1958 року за призначенням Папи Пія XII Кароль Войтила стає вікарним єпископом Кракова, а з вересня — єпископом. У 1964 році його призначають архієпископом, митрополитом Краківським, з 26 червня 1967 року – кардиналом.

Кардинал Войтила активно подорожує, відвідує польські спільноти різних країн, зібрання, євхаристійні конгреси, помісні синоди,  читає лекції, виголошує промови на наукових зібраннях. Небагато кардиналів набули стільки міжнародного досвіду за такий короткий проміжок часу.

16 жовтня 1978 року (після смерті папи Павла VI і короткого правління папи Івана Павла І) кардинала Кароля Юзефа Войтилу обрано Папою Римським під іменем Івана Павла ІІ.

Загалом він здійснив понад 200 пастирських поїздок, в том числі й 104 закордонні подорожі. Найчастіше він відвідував Польщу, США і Францію, а також Іспанію і Мексику. Однак така активна діяльність Івана Павла II не всім була до вподоби. 13 травня 1981 року член турецького ультранаціоналістичного угруповання Мехмет Алі Агджа на площі Святого Петра у Римі стріляв у Папу, важко поранивши його. Проте куля пройшла в кількох міліметрах від життєво важливих органів. Існує багато свідчень того, що за Агджі стояли болгарські спецслужби, що були філією КДБ СРСР, керованого КПРС.

Людина, яка допомогла змінити світ: минає 14 років із дня смерті Папи Римського Івана Павла ІІДо речі, у 1983 році його у в’язниці відвідав Папа Іван Павло IІ. Хоч і залишається таємницею, що саме було сказано під час  цієї зустрічі, але відомо, що Папа пробачив Агджі замах на своє життя. А після виходу із тюрми Агджа зробив заяву, що напише мемуари.

У 2001 році Іван Павло ІІ уперше, починаючи з часу розколу християнської церкви на Православну і Католицьку в 1054 році, відвідав православну Грецію. А в червні того ж року  він побував і в  Україні. Перше, що він зробив, зійшовши з трапу літака – став на коліно й поцілував українську землю, розстелену на білій тканині.

Людина, яка допомогла змінити світ: минає 14 років із дня смерті Папи Римського Івана Павла ІІ

Тоді понтифік впродовж трьох днів свого візиту відправив меси у Києві та Львові, а також очолив Божественну Літургію східного обряду. Під час його перебування у Києві у різних заходах взяло участь понад 200 тис. осіб, у Львові — понад 2 млн прочан, а також Понтифіка радо вітали вздовж усіх маршрутів слідування.

Людина, яка допомогла змінити світ: минає 14 років із дня смерті Папи Римського Івана Павла ІІ

Він цитував Шевченка і Сковороду, молився в церкві на Аскольдовій могилі, жартував і благословляв люд. Для багатьох вірних то була незабутня зустріч.

Людина, яка допомогла змінити світ: минає 14 років із дня смерті Папи Римського Івана Павла ІІ

Людина, яка допомогла змінити світ: минає 14 років із дня смерті Папи Римського Івана Павла ІІПапа Римський Іван Павло ІІ пішов у засвіти 2 квітня 2005 року від септичного шоку та серцево-судинного колапсу. Сталося це за 7 хвилин до вечірньої молитви. Перебуваючи у свідомості, він, як стверджують люди з його найближчого оточення, спробував зробити прощальний жест у бік площі Святого Петра, де чатували десятки тисяч вірних.

Іван Павло II похований поруч з мощами святого апостола Петра, у польській капелі Матері Божої Ченстоховської, святої покровительки Польщі, у соборі святого Петра у Римі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...