Львів’яни спостерігають в небі рідкісне оптичне явище

Опубліковано: 23.05.2020. Автор: . Львівська область

Львів’яни спостерігають в небі рідкісне оптичне явище

Фото рідкісного оптичного явища – гало, яке надіслали в нашу редакцію читачі «Західного аргументу», зроблене в мікрорайоні Сихів. Зазначимо, що подібні фото вже кілька годин поспіль роблять і поширюють у соціальних мережах мешканці усіх мікрорайонів Львова та майже всієї Львівської області.

Галό — оптичне явище в атмосфері, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах.

Найчастіше спостерігається в перисто-шаруватих хмарах, рідше — за інших умов. Найпоширеніша форма гало — світле слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця.

Досить часто спостерігаються яскраві кольорові плями обабіч Сонця — несправжні сонця чи паргелії, яскрава кольорова дуга з центром у зеніті — зенітна дуга, світлові стовпи, що йдуть вгору та вниз від світила. Всього відомо декілька десятків різновидів гало (до 90). Переважна більшість їх — рідкісні та спостерігаються лише в країнах із суворим кліматом.

В Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але воно переважно малопомітне. Яскраве й добре помітне гало з’являється 10-20 разів на рік.

Поява гало часто свідчить про зміни в погоді — похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...