Через виставку картин з колекції Порошенка слідчі ДБР виламали двері музею імені Гончара

Опубліковано: 26.05.2020. Автор: .

Через виставку картин з колекції Порошенка слідчі ДБР виламали двері музею імені Гончара

Сьогодні слідчі ДБР викликали експрезидента Петра Порошенка на допит у справі про нібито контрабанду картин. Натомість Порошенко у цей самий час відкрив у Музеї імені Гончара виставку цих картин з родинної колекції, надавши всі необхідні митні документи і тим самим обґрунтувавши безпідставність підозр слідчих ДБР. Усе закінчилося тим, що слідчі виламали двері та увірвалися до музею.

Представники ГБР заявили, що в приміщенні музею проводиться «невідкладний обшук». На заклики з боку депутатів «Європейської Солідарності», які були поруч, припинити виламування дверей вони відповіли, що ті «перешкоджають слідчим діям», пише Громадське.

Директор музею Петро Гончар намагався не допустити слідчих ГБР в будівлю. Він заявив, що ордерів на обшук йому не показували. Спочатку правоохоронці не пускали його в музей, втім пізніше дозволили зайти.

Яке право вони мали виламувати двері? Не було ніякого документа, – сказав Гончар журналістам, які були на місці події.

Пізніше він намагався написати заяву про незаконне проникнення в приміщення музею без його дозволу.

Через виставку картин з колекції Порошенка слідчі ДБР виламали двері музею імені Гончара

Врешті співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов написав заяву до правоохоронних органів щодо дій працівників Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, 21 травня на Youtube-каналі ДБР з’явилось відео про виклик Петра Порошенка як свідка у межах кримінального провадження, в якому досліджуються обставини переміщення через кордон України з приховуванням від митного контролю колекції культурних цінностей, яка складається із 43 картин всесвітньо відомих художників. Порошенко мав прибути до Державного бюро розслідувань об 11:00 26 травня. Але запевняє, що виклик на допит не був проведений належним чином. А під час презентації  іронічно подякував керівникам правоохоронних органів і наголосив, що картини були куплені та ввезені в Україну задовго до його президентської каденції – ще у 2012 році.

Термінове включення з-під музею Івана Гончара.

Опубликовано Європейська Солідарність Вторник, 26 мая 2020 г.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...