Без хабарів і поліетиленових пакетів: у Карпатах будують казкове містечко, в якому житимуть Гобіти

Опубліковано: 29.05.2020. Автор: . Івано-Франківська область

 Без хабарів і поліетиленових пакетів: у Карпатах будують казкове містечко, в якому житимуть Гобіти

Цього літа на карті України, в Карпатах, з’явиться нове незвичайне поселення – Гобітхіл (Hobbithill) з трилогії «Володар перснів». На даний момент завершили вже другу чергу будівництва цього казкового містечка.

Проєкт знаходиться в селищі Верховина Івано-Франківської області. Його ініціатором є Андрій Боєчко, який називає себе «Верховинним війтом Гобітхіла». Саме він будує це казкове поселення в мальовничих Карпатах.

Гобітхіл – це не готельний комплекс і не турбаза. Це містечко, столиця казкової української країни, яку ми прагнемо побудувати в столиці Гуцульщини – Верховині.  Ми прагнемо поєднати культуру і традиції казкової Гобітаніі і реальної Гуцульщини.  Кожна хатинка має свого власника, і сам власник вирішує здавати своє житло в оренду чи ні. Всі криївки унікальні, як зовні, так і всередині, – написав Андрій Боєчко на своїй сторінці у Facebook.

Зараз вже завершена друга черга будівництва, третю планують розпочати восени. Презентувати містечко гостям мали з 2 по 9 травня, однак карантин вніс свої корективи.

Перші 10 гобітських криївок будуть готові до прийому гостей з 15 червня, наступні 10 – до 15 липня.  Однак не всі хатини здаватимуть в оренду – кілька мешканців Гобітхілу житимуть там постійно.

 Без хабарів і поліетиленових пакетів: у Карпатах будують казкове містечко, в якому житимуть Гобіти

Оскільки Гобітхіл – це казкове місто-країна, в нього буде свій герб, гімн, прапор, валюта, конституція, декларація про Незалежність від орків, влада, митниця, військо, жандармерія, символи, шрифт, правила, суд, пошта і навіть преса. Кожен мешканець Гобітхіла матиме паспорт гуцульського Гобіта.

Єдиною домінуючою релігією Гобітхіла є любов до України, збереження та відтворення традицій жителів карпатських гір та віра в добро. До уваги «дотепників» – ми будуємо не державу, а казкову українську країну! – написав пан Боєчко.

Для туристів у містечку працюватиме колиба, санна та лижна траси, траса для зорба, тарзанка і багато інших атракцій для дітей. На полянах і в лісах навколо Гобітхіла ростуть гриби, ягоди, трави, квіти, дерева і кущі, бо головне їх завдання, кажуть ініціатори проєкту – витягнути дітей з інтернету на природу. Також у Гобітхілі працюватимуть майстерні гончарів, ковалів, килимарів та різьбярів. Там  навчатимуть дітей традиційним карпатським ремеслам.

Окремою окрасою міста стане озеро з форелями та осетрами.

У Гобітхілі буде також найсучасніша система септиків та введуть обов’язкове сортування сміття. Поліетиленові пакети в місті використовувати заборонено. А ще тутешні мешканці не братимуть і не даватимуть хабарів, працюватимуть лише легально, сплачуючи усі податки.

А для дорослих мешканців міста розробляють окремі атракції та заняття.

До слова, рішення про будівництво цієї казкової країни було прийняте після затвердження державної програми розвитку Карпат.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...