Без хабарів і поліетиленових пакетів: у Карпатах будують казкове містечко, в якому житимуть Гобіти

Цього літа на карті України, в Карпатах, з’явиться нове незвичайне поселення – Гобітхіл (Hobbithill) з трилогії «Володар перснів». На даний момент завершили вже другу чергу будівництва цього казкового містечка.
Проєкт знаходиться в селищі Верховина Івано-Франківської області. Його ініціатором є Андрій Боєчко, який називає себе «Верховинним війтом Гобітхіла». Саме він будує це казкове поселення в мальовничих Карпатах.
Гобітхіл – це не готельний комплекс і не турбаза. Це містечко, столиця казкової української країни, яку ми прагнемо побудувати в столиці Гуцульщини – Верховині. Ми прагнемо поєднати культуру і традиції казкової Гобітаніі і реальної Гуцульщини. Кожна хатинка має свого власника, і сам власник вирішує здавати своє житло в оренду чи ні. Всі криївки унікальні, як зовні, так і всередині, – написав Андрій Боєчко на своїй сторінці у Facebook.
Зараз вже завершена друга черга будівництва, третю планують розпочати восени. Презентувати містечко гостям мали з 2 по 9 травня, однак карантин вніс свої корективи.
Перші 10 гобітських криївок будуть готові до прийому гостей з 15 червня, наступні 10 – до 15 липня. Однак не всі хатини здаватимуть в оренду – кілька мешканців Гобітхілу житимуть там постійно.
Оскільки Гобітхіл – це казкове місто-країна, в нього буде свій герб, гімн, прапор, валюта, конституція, декларація про Незалежність від орків, влада, митниця, військо, жандармерія, символи, шрифт, правила, суд, пошта і навіть преса. Кожен мешканець Гобітхіла матиме паспорт гуцульського Гобіта.
Єдиною домінуючою релігією Гобітхіла є любов до України, збереження та відтворення традицій жителів карпатських гір та віра в добро. До уваги «дотепників» – ми будуємо не державу, а казкову українську країну! – написав пан Боєчко.
Для туристів у містечку працюватиме колиба, санна та лижна траси, траса для зорба, тарзанка і багато інших атракцій для дітей. На полянах і в лісах навколо Гобітхіла ростуть гриби, ягоди, трави, квіти, дерева і кущі, бо головне їх завдання, кажуть ініціатори проєкту – витягнути дітей з інтернету на природу. Також у Гобітхілі працюватимуть майстерні гончарів, ковалів, килимарів та різьбярів. Там навчатимуть дітей традиційним карпатським ремеслам.
Окремою окрасою міста стане озеро з форелями та осетрами.
У Гобітхілі буде також найсучасніша система септиків та введуть обов’язкове сортування сміття. Поліетиленові пакети в місті використовувати заборонено. А ще тутешні мешканці не братимуть і не даватимуть хабарів, працюватимуть лише легально, сплачуючи усі податки.
А для дорослих мешканців міста розробляють окремі атракції та заняття.
До слова, рішення про будівництво цієї казкової країни було прийняте після затвердження державної програми розвитку Карпат.