В Україні з’явиться монета із зображенням нічного метелика

Опубліковано: 30.05.2020. Автор: .

В Україні з’явиться монета із зображенням нічного метелика
Колаж: РБК-Україна.

В Україні з’явиться нова сувенірна монета номіналом 10 гривень. Зроблена вона зі срібла і на ній розмістять зображення нічного метелика совки розкішної.

Нова сувенірна монета буде випущена в обіг 2 червня 2020 року. Як повідомляється на сайті Національного Банку України, монета буде виконана з 925-ї проби срібла. Вага монети – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж сувенірної продукції – 2500 штук. Вартість однієї такої монети – 1075 гривень. Номінал монети – 10 гривень.

Автор незвичайного дизайну цієї монети – художник Володимир Дем’яненко. На аверсі зображений вінок з рослин, комах і птахів. Всередині – зображення тризуба і написи: «Україна», «10 гривень», «2020». На реверсі буде зображений метелик совка розкішна і вибито його назву українською мовою, а також на латині – Staurophora celsia.

Нічний метелик совка розкішна – рідкісний вид комах, який має статус виду, що вимирає і занесений в Червону книгу України. Цього рідкісного метелика можна побачити в Київській, Житомирській, Чернігівській, Сумській, Черкаській, Луганській, Харківській областях, а також у Поліссі та Криму.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...