Корабель Crew Dragon Ілона Маска, який полетів у космос, спроектував українець

Опубліковано: 01.06.2020. Автор: . Житомирська область

Корабель Crew Dragon Ілона Маска, який полетів у космос, спроектував українець

Весь світ гуде про успішний запуск Crew Dragon в космос. Вперше в історії до Міжнародної космічної станції відправився приватний пілотований космічний корабель SpaceX Crew Dragon – дітище мільярдера Ілона Маска. Та мало хто знає, що все програмне забезпечення польоту створив старший розробник ПО в групі Flight Software SpaceХ – українець Олексій Пахунов із Житомира.

Вперше в історії до Міжнародної космічної станції відправився приватний пілотований космічний корабель. У березні були проведені успішні випробування з екіпажем на борту по зльоту і приземлення космічного апарату. Це без перебільшення історична подія, всі причетні до нього люди стали героями. Один з них – українець Олексій Пахунов, який зіграв важливу роль в космічних пригодах SpaceX. Він був відповідальним за успішну посадку Falcon 9 в 2015 році, а 6 лютого сидів в першому ряду Mission Control.

Олексій Пахунов родом з Житомира, символічно, що він є земляком батька радянської космонавтики,  великого українського вченого і конструктора ракетно-космічних систем Сергія Корольова, який теж був уродженцем Житомира – такий от зв’язок часів і поколінь.

Олексій Пахунов здобув освіту в Хмельницькому Технологічному університеті «Поділля» (тепер Хмельницький Національний Університет) за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».  У 2004 році переїхав до Данії, працювати в офісі Microsoft в Копенгагені. До цього також встиг пожити і попрацювати в Румунії. У 2006 році перевівся в команду Windows Kernel і переїхав в Редмонд, штат Вашингтон. Потім працював в одній з груп Microsoft Research. А в 2012 році перейшов в Google, де працював над Chrome Remote Desktop.

Олексій поїхав з України на початку 2000-х і сьогодні цурається розмов про політику, намагаючись по можливості уникати навколополітичних тем.  В середині 2013 року з Олексієм зв’язався рекрутер з SpaceX і зробив йому пропозицію, від якої українцеві було складно відмовитися:

Я міг поєднати два своїх улюблених хобі: програмування і космос, – згадує Пахунов.

Сьогодні він працює старшим розробником ПО в групі Flight Software, SpaceX. Компанія була вже тоді занадто великою і з Ілоном Маском Олексій інтерв’ю не проходив. Особисто з засновником компанії він перетинався всього кілька разів.

Перший – на товариських посиденьках в ресторані, другий – в досить стресовій обстановці, коли потрібно було швидко прийняти складне рішення. Посиденьки в ресторані мені сподобалися більше, – зізнається Олексій.

Як повідомляє SpaceOn Ukraine, Олексій був відповідальним за успішну посадку Falcon 9 ще у 2015 році. Зараз він працює старшим розробником ПЗ у групі Flight Software, SpaceX та старшим інженером польотного ПО в SpaceX та безпосередньо писав програмне забезпечення для польоту Crew Dragon.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...