У «Рівнетеплоенерго» сподіваються, що нова законодавча ініціатива дозволить погасити мільйони боргів від різниці в тарифах

Опубліковано: 02.06.2020. Автор: . Рівненська область

У «Рівнетеплоенерго» сподіваються, що нова законодавча ініціатива дозволить погасити мільйони боргів від різниці в тарифах

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який вселяє тепловикам надію, що нарешті вдасться погасити борги, які виникли у підприємства (та й не лише рівненського) через різницю у тарифах.

Законодавець нарешті звертає увагу на проблему різниці в тарифах, яка назріває роками, – кажуть на підприємстві «Рівнетеплоенерго». – І не лише звертає увагу, а й пропонує дієвий механізм їх погашення. Сподіваємося, закон буде ухвалений максимально оперативно і якісно. Адже тільки перед ТОВ «Рівнетеплоенерго» на сьогодні дебіторська заборгованість за різницею в тарифах становить 214 (!) мільйонів гривень. Додайте сюди ще 160 мільйонів гривень боргів населення станом на кінець травня і спробуйте уявити ефективну діяльність підприємства за таких фінансових умов.

Крім того, розбіжність у періодах затвердження тарифів на газ і теплопостачання породжують нові проблеми, кажуть комунальники.

Наприклад, наразі знову маємо зобов’язання сплатити «Рівнегазу» близько 20 мільйонів гривень, які не передбачені і не покриваються тарифом. Річ у тому, що на опалювальний сезон 2019/20 року для нашого підприємства були передбачені 62 мільйони кубометрів газу (відповідно до показника попереднього опалювального сезону). Завдяки теплій зимі і підключенню частини житлових будинків до твердопаливних котелень, наше підприємство зекономило майже 20% відсотків газу. Однак, встановлений в Україні порядок розрахунків зобов’язує нас оплатити навіть ту кількість, яку ми фактично не використали. Тож ми не маємо на виході економії у понад 19 мільйонів гривень. Натомість, маємо перевитрату у ще 20 мільйонів зверху, адже за цей період зросла ціна транспортування газу – цифра, яка не була закладена в нашому тарифі.

Усвідомлюючи необхідність дисципліни розрахунків та відповідальності, зокрема, перед «Рівнегазом», «Рівнетеплоенерго» наразі не має джерел погашення такої заборгованості. Тож покладає величезні надії на те, що українські законодавці таки приведуть систему розрахунків у сфері теплопостачання до логічної послідовності.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...