У соцмережах з’явилося відео смерчу, який пронісся на Херсонщині

Опубліковано: 04.06.2020. Автор: . Херсонська область

У соцмережах з’явилося відео смечу, який пронісся на Херсонщині

На Херсонщині вчора, 3 червня, у деяких районах випав град та пройшов смерч. Місцеві мешканці у соцмережах публікують фото та відео природного явища.

Судячи із дописів користувачів, торнадо пройшло в районі сіл Новомиколаївки та Новоукраїнки Скадовського району, а також у Каланчацькому районі.

Це був водяний смерч, який сформувався над морем  і потім вийшов на узбережжя.  Поки повітряний вихор перебував над морем, він встиг набрати в себе величезну кількість води і вражав своїми розмірами.

Після детального аналізу інших відеозаписів даного випадку, виявилося, що це все ж смерч мезоциклонного походження (торнадо). Про це зокрема, свідчить обертання материнської хмари і невеликий вторинний вихор, що «танцює» навколо основної воронки, –  написав у Facebook Ігор Кибальчич.

Водяні смерчі — це вихори, що виникають над прогрітою морською поверхнею поблизу узбережжя і мають вигляд напівпрозорої труби. За своєю природою він подібний до звичайного смерчу. Водяний смерч може утворитися в разі проходження звичайного смерчу над водною поверхнею. Найчастіше зустрічається в тропічних широтах. На відміну від класичного смерчу, водяний існує всього 15-30 хвилин, набагато менший в діаметрі (від 5 до 200 м), а швидкість руху і обертання нижчі в два-три рази, не обов’язково супроводжуватися ураганним вітром.

Незважаючи на те, що в основному водяні смерчі народжуються в тропічних широтах, вони можуть з’явитися і в помірних. Їх можна часто спостерігати на західному узбережжі Європи, на Британських островах і в деяких районах Середземномор’я. Водяні смерчі не обмежені солоними водоймами – безліч спостерігалися над озерами та річками. Також свого часу водяний смерч був помічений на Волзі в період літньої спеки 2010 року. Дуже часто водяні смерчі зустрічаються на узбережжі Чорного моря.

Опубликовано Игорем Кибальчичем Среда, 3 июня 2020 г.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...