Порушення прав і свобод: у Верховному Суді перевіряють законність введення «коронавірусного» карантину

Опубліковано: 05.06.2020. Автор: .

Порушення прав і свобод: у Верховному Суді перевіряють законність введення «коронавірусного» карантину

Встановлені в Україні під час карантину обмеження, за поданням Верховного Суду, перевірять на конституційність. Про це повідомили у відділі комунікацій Конституційного Суду та правового моніторингу.

Надійшло конституційне подання Верховного Суду щодо конституційності встановлених на час карантину обмежень прав і свобод громадян, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, передбачається перевірка обмежень щодо:

Також у Верховному Суді наполягають на перевірці низки протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією:

  • зобов’язання осіб, які потребують самоізоляції, постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають;
  • дозвіл особам, які потребують самоізоляції, без супроводу та під контролем мобільного додатка вигулювати домашніх тварин двічі на день протягом не більше ніж однієї години на добу й лише за умови використання засобів індивідуального захисту, а також щодня протягом двох годин на добу відвідувати ті місця торгівлі продуктами, ліками та засобами гігієни, що розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції: знову ж, за умови використання засобів індивідуального захисту.

У Верховному Суді додали, що деякі постанови свідчать про порушення прав на підприємницьку діяльність та доступ до медичної допомоги.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...