«На ідеї енергонезалежності України хочуть поставити хрест», – Іван Надєїн про розрахунки держави із виробниками зеленої енергії

Опубліковано: 06.06.2020. Автор: . Рівненська область

«На ідеї енергонезалежності України хочуть поставити хрест», – Іван Надєїн про розрахунки держави із виробниками зеленої енергії
Іван Надєїн.

Засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн зізнається, що занепокоєний ситуацією, яка склалася довкола енергонезалежності країни. За його словами, в минулому опалювальному сезоні котельні на біомасі замістили понад 9 млн кубометрів газу і зекономили щонайменше 38 млн грн для українського бюджету. Ці кошти могли бути витрачені на імпортне пальне, але залишилися в країні і працювали на вітчизняну економіку. Однак сьогодні держава не платить українським виробникам зеленої енергії  і, фактично, відмовляється від енергонезалежності.

Прикро, але ми усі разом повелися на розмови про «найвищий у світі зелений тариф», «олігархів, які монополізували відновлювану енергетику», і багато інших міфів, які навіть не хочу повторювати. У всьому світі зелена енергетика – це технології, краща якість життя, сталий розвиток. У нас – скандали, безпідставні звинувачення, неплатежі і загроза масових банкрутств. Станом на зараз рівень розрахунків за вироблену електроенергію з відновлюваних джерел складає близько 5%. Тобто, ми виробляємо, а нам не платять. І поки незрозуміло, коли заплатять. Багато виробників на межі закриття. Відповідно, тисячі людей можуть опинитися на вулиці, – написав пан Надєїн на своїй сторінці у Facebook.

Він пояснює, що якщо сонячні і вітрові електростанції мають низьку паливну складову, то електростанціям на біомасі потрібно розрахуватися з постачальниками за сировину, а це близько 60% собівартості. До того ж потрібні гроші на зарплати, податки, кредити та інші зобов’язання. А їх взяти немає звідки.

З одного боку, ми хочемо створювати нові робочі місця, з іншого, заганяємо виробників в глухий кут і змушуємо звільняти людей. Де логіка? Цими кількома місяцями хаосу ми можемо перекреслити ідею енергонезалежності, просто викинути її на смітник. Лише завдяки біомасі Україна здатна забезпечити майже третину власних потреб в енергії. Майже стільки ми імпортуємо. Але хто після усієї цієї турбулентності захоче вкладати кошти у відновлювану енергетику, і в біомасу в тому числі? Відтак, що залишиться від енергонезалежності? Питань багато, відповідей – нуль, – йдеться у дописі Надєїна.

Тож поки влада разом з енергетиками шукає вихід, Іван Надєїн закликав усіх підтримати флешмоб виробників зеленої енергії #збережіть_моє_робоче_місце, #хочу_працювати_в_Україні.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...