У Рівненській області на кашлюк захворіли майже 120 дітей

Опубліковано: 06.06.2020. Автор: . Рівненська область

У Рівненській області на кашлюк захворіли майже 120 дітей

Медики б’ють на сполох, адже за чотири місяці 2020 року на кашлюк в Рівненській області захворіло 119 дітей, що у шість разів вище ніж за аналогічний період 2019 року. Найвища захворюваність у Березнівському, Зарічненському районах та в обласному центрі, повідомляє Рівненський центр громадського здоров’я.

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.

Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Симптоми, зазвичай, з’являються через 7-10 днів після інфікування.

Основний засіб профілактики кашлюку – вакцинація. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці двох, чотирьох, шести, і 18 місяців (чотири щеплення). Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом.

Станом на 1 червня  в області  11 тисяч невакцинованих дітей. Хоча  Рівненська область достатньо забезпечена вакциною АКДП.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...