Сьогодні християни святкують день Святої Трійці

Опубліковано: 07.06.2020. Автор: .

Свята Трійця: чого не можна робити у цей день

Сьогодні, 7 червня, християни східного обряду відзначають одне з дванадцяти найбільших свят – Трійцю – Отця, Сина і Святого Духа. Ще це свято називають Свята П’ятидесятниця, Зелені свята. За церковним вченням, Свята Трійця показує, що Бог єдиний в трьох проявах і є вічним, живим, всюдисущим і безтілесним духом.

Трійця супроводжується безліччю традицій і обрядів. У цей день діють і певні заборони, яких прийнято дотримуватися.

Так, цього дня треба піти на недільну святкову службу та освятити букетик трав і квітів, який стане оберегом від бід і хвороб на весь рік. У церкві на Трійцю проводиться одна з найкрасивіших служб в році, а після Божественної літургії здійснюється вечірня в пам’ять про сходження Святого Духа на апостолів.

Обов’язково прикрасити будинок травами і квітами: м’ятою, чебрецем, волошками, гілками липи, дуба або берези.

Подайте на стіл святкові страви, а також хліб і пироги. Трійця – веселе свято, коли прийнято ходити в гості і запрошувати гостей до себе.

Проте цього дня, як і в інші важливі церковні свята, не можна шити, прати, прибирати і робити іншу брудну роботу в будинку, а тих, хто порушує заборони, чекає біда.  У свято Трійці заборонено сваритися, злитися або заздрити.

У народі на свято Трійці землю вважали іменинницею. А тому головні заборони дня торкаються землі і рослин. У цей день в жодному разі не можна порушувати спокій землі: копати, орати, боронувати, косити траву, колоти дрова, рубати сучки, ламати і пиляти дерева і навіть садити рослини.

У народі вважалося, що на Трійцю в світ людей приходять міфічні істоти – німфи і русалки. І якщо їх прогнівити, вони зашкодять людям. Тому існує заборона поодинці не ходити в ліс або в поле, щоб мавки не залоскотали до смерті.

На Трійцю категорично не можна купатися, інакше русалки затягнуть на дно.

На День Святої Трійці не можна призначати дату весілля, інакше молоду сім’ю чекає нещасливе життя.

Не прийнято цього дня також відвідувати кладовища.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...