Так було майже 140 років тому: кліматолог розповіла, у чому причина аномальної зими і весни в Україні

Опубліковано: 08.06.2020. Автор: .

Так було майже 140 років тому: кліматолог розповіла, у чому причина аномальної зими і весни в Україні

В Україні друга половина 2019 року і перша 2020-го видалися врожайними на погодні аномалії – надзвичайно теплі зима, березень і квітень, а в звично теплому травні було прохолодно і дощило. Доктор наук, провідний співробітник Інституту геофізики НАН України Світлана Бойченко в інтерв’ю сайту «Сьогодні» пояснила, що через зміни клімату земна кліматична система знаходиться в збудженому стані і видає погодні сюрпризи.

Я б сказала, що кліматична ситуація, яка склалася цього року, – це продовження минулого року. Напевно, жоден рік за останні кілька десятиліть не «балував» нас так своїми аномаліями, як 2019-й, і, схоже, 2020-й не відстає…, – зазначила вона.

Зима 2019-2020 була на 3-5 градусів тепліше, ніж зазвичай, а кількість опадів випала нижче очікуваної норми. Схожа ситуація вже була близько 140 років тому, каже кліматолог. Досить аномальною була і весна – тепло і посуха в березні і квітні. А потім настав аномальний травень, але не теплий і сухий, а, навпаки, досить прохолодний і вологий, як для цього місяця. Вона назвала причини таких погодних аномалій.

По-перше, кліматична мінливість взагалі характерна для земної кліматичної системи. По-друге, через зміни клімату земна кліматична система знаходиться в збудженому стані і на тій чи іншій території в той чи інший час це проявляється у вигляді погодних аномальних явищ. Ми аналізували, чи стало більше стихійних погодних явищ … Аналіз показує, що дійсно, повторюваність деяких явищ дещо почастішала, але непокоїть не частота їх проявів, а те, що вони стали більш потужними за силою розвитку і по поширенню по території. Це більш різкі перепади температур (температурні гойдалки), ураганні вітри, пилові бурі, зливи, посухи і більш потужні смерчі. Аномальні явища стали більше поширюватися по території України. Якщо раніше вони мали локальний характер, то зараз зачіпають великі території, – розповіла Бойченко.

А тим часом в Україну прийшло справжнє літо. Уже третій день українці знемагають від спеки, а вона поки не збирається відступати.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...