Не увімкнули бодікамери: у поліції завершили службову перевірку з приводу знущання над рівнянином

Опубліковано: 11.06.2020. Автор: . Рівненська область

Не увімкнули бодікамери: у поліції завершили службову перевірку з приводу знущання над рівнянином

Більше місяця тривала службова перевірка в управлінні патрульної поліції Рівненщини після інциденту зі знущаннями над рівнянином Вадимом Павловичем. Нагадаємо, чоловіка затримали вночі 21 квітня біля його ж власного дому за те, що в його авто не світилася фара. Однак усе закінчилося конфліктом. Постраждалий нарікає на свавілля людей у погонах. Правоохоронці ж відстоюють позицію своїх працівників. Після публікації у «Західному аргументі», історією зацікавився навіть представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Андрій Преподобний. Тож чи вдалося знайти винних і чи «світить» їм якесь покарання, з’ясовували наші кореспонденти.

У пресслужбі патрульної поліції Рівнеської області ситуацію коментують «сухо».

У ході проведення службового розслідування комісією встановлено, що у поліцейських були законні підстави затримати громадянина Павловича В.М. із застосування фізичної сили та спецзасобів (кайданок), оскільки він порушив Правила дорожнього руху та на вимогу поліцейських відмовлявся надати документи, що встановлюють його особу, – говорить речниця патрульної поліції Рівненщини Оксана Юрченко. – Разом з тим, в межах службового розслідування встановлений факт порушення вимог чинного законодавства інспектором взводу №2. Зокрема, він не в повній мірі зафіксував події на нагрудний відеореєстратор, не повідомив про затримання Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, порушив заборону збирати інформацію щодо себе будь-яким способом, перешкоджав ознайомитись з протоколом про адміністративне затримання, виправлення в протоколі тощо. Порушив законодавство і поліцейський взводу №2 – не зафіксував подію на нагрудний відео реєстратор та не поінформував свого безпосереднього керівника про порушення, вчинені інспектором.  Також, у межах службового розслідування встановлений факт порушення вимог чинного законодавства й інспектором взводу № 1 – він теж не поінформував  свого безпосереднього керівника про виявлені порушенняінспектором взводу № 2.

Щодо усіх трьох правоохоронців будуть застосовані «заходи дисциплінарного впливу», кажуть у поліції. Це може бути догана, попередження, грошові стягнення тощо. Однак це вже вирішуватиме керівництво ДПП.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Андрій Преподобний у коментарі журналісту «Західному аргументу» сказав, що кілька разів спілкувався з паном Павловичем і наразі ще триває перевірка певних фактів.

Я очікую на додаткові матеріали, лише тоді зможу говорити щось по суті, – сказав омбудсмен.

А Вадим Павлович тим часом вже написав заяви в ДБР та Службу безпеки поліції. Наразі збирає документи і готовить подання до суду.

Я не збираюся просто так залишати це неподобство. Адвокат каже, що маємо шанси виграти справу, – сказав пан  Вадим. – А те, що правоохоронці покривають своїх і хочуть інцидент зам’яти, – видно неозброєним оком. Відео на бодікамерах було, його просто потім знищили, бо на запису чутно шуми.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...