У ВРУ хочуть продовжити заборону на виселення боржників по валютних кредитах

Опубліковано: 14.06.2020. Автор: .

У ВРУ хочуть продовжити заборону на виселення боржників по валютних кредитах
У ВРУ хочуть продовжити заборону на виселення боржників по валютних кредитах

У Верховній Раді запропонували захистити українців, у яких є борги за валютними кредитами, від виселення з житла. Відповідний законопроект (№3640) зареєстрував депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Дубинський. На сайті нардепа відзначається, що проект покликаний не допустити скасування з 21 жовтня 2020 року мораторію на виселення таких боржників, який був введений ще в 2014-му.

Законопроект пропонує слова «споживчий кредит» в законі про мораторій замінити словом «кредит». Як зазначає пресслужба парламентаря, зробити це потрібно для того, «щоб банкам не вдавалося оскаржувати застосування заборони на виселення, і вони не виставляли людей на вулицю через законодавчі неточностей».

У проекті закону також вказується, що заборону на виселення валютних боржників зобов’язані виконувати не тільки самі банки-кредитори, а й їх правонаступники. Також – факторингові, колекторські компанії, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та інші суб’єкти.

Як підкреслює автор законопроекту, цей нюанс досі не виписаний в законодавстві, тому різні структури намагаються в судах перекрутити норми і виселити боржників.

Чітко виписується, що мораторій на виселення поширюється не тільки на те житло, в якому постійно живе позичальник, а значить, повинен бути зареєстрований. Але і на те, яке купувалося за кредитні кошти, де людина не змогла зареєструватися, хоча постійно проживає, – передають колеги з видання UBR із посиланням на сайт народного обранця.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...