У Петра Порошенка помер батько

Опубліковано: 16.06.2020. Автор: .

У Петра Порошенка помер батько

Сьогодні, 16 червня, перестало битися серце громадського та політичного діяча, Героя України, батька п’ятого Президента України Олексія Івановича Порошенка.

Все своє життя він присвятив служінню Україні, розвитку її економіки, дбав про людей.

Висловлюємо щирі співчуття Петру Олексійовичу та Марині Анатоліївні, усім рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – смерті батька та друга, наставника та порадника. Важко знайти такі слова, які б змогли зменшити душевний біль від втрати рідної людини. Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи, – написали на сайті «Європейської Солідарності».

Олексій Іванович Порошенко народився 11 червня 1936 року у селі Саф’яни (Королівство Румунія, нині – Одеська область) в родині румунського громадянина Івана Порошенка. Закінчив 7-річну школу в Саф’янах і середню школу в Ізмаїлі, вступив до Львівського сільськогосподарського інституту. У період навчання одружився у 1956 році з Євгенією Григорчук (після заміжжя — Порошенко). Наступного року 28 серпня народився старший син Михайло (загинув у ДТП в  1997 році).

Закінчивши інститут, здобувши фах інженера-механіка механізації трудомістких процесів у сільському господарстві. Після завершення навчання поїхав на малу батьківщину в Болград Одеської області інженером Держтехнагляду. Був головним інженером Болградського районного об’єднання сільгосптехніки. У Болграді народився другий син Петро Порошенко — майбутній президент України.

Від 26 вересня 1974-го до 1 грудня 1983 року — директор Бендерського дослідницького експериментально-ремонтного заводу, за його директорства були збудовані заводська поліклініка і багатоквартирний будинок для працівників заводу. Потім працював у Тирасполі начальником спеціалізованої пересувної механізованої колони (СПМК-7) тресту «Молдсільгоспмонтаж».

Після здобуття незалежності України і у зв’язку з війною у Придністров’ї, емігрував до Києва, де навчався в аспірантурі Київського державного університету імені Шевченка молодший син Петро. Того ж року став заступником генерального директора АТ «Біржовий дім «Україна» (генеральним директором був Петро Порошенко), 1993 — заступником генерального директора ЗАТ «Український промислово-інвестиційний концерн» (генеральний директор Петро Порошенко). Після того, як Петро Порошенко 1998 обраний депутатом Верховної Ради України, Олексій Порошенко став гендиректором концерну «Укрпромінвест».

У 2012 році журнал «Фокус» розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він посів дев’яте місце (агрохолдинг «Агропродінвест» — земельний банк — 96 000 га).

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...