Без ЗНО і безкоштовно: Зеленський ініціює спрощення вступу у виші випускникам з окупованих територій

Опубліковано: 22.06.2020. Автор: .

Без ЗНО і безкоштовно: Зеленський ініціює спрощення вступу у виші випускників з окупованих територій

Президент України Володимир Зеленський ініціює внесення змін до Закону «Про вищу освіту» для максимального спрощення вступу до вищих навчальних закладів випускникам шкіл з окупованих територій Донбасу і Криму.  Про це повідомляє пресслужбу Офісу Президента.

Зміни передбачатимуть, що діти з цих територій зможуть вступати до вузів України без зовнішнього незалежного оцінювання і мати можливість вступити до всіх ВНЗ України, а не в обмежені окремим списком, як це відбувається зараз.

Крім того, всі охочі з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей вчитимуться в українських вузах безкоштовно, через державне замовлення в межах квот.

Зараз така норма діє тільки для випускників з окупованих Криму і Севастополя.

Це – частина нашої державної політики. Ми боремося за молодь на тих територіях, ми хочемо максимально заохотити таких випускників переїжджати в Україну, вступати в наші навчальні заклади, вчитися в українській системі освіти, – сказав Зеленський.

Тим часом, Президент України підписав закон про складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання за бажанням.

В Офісі Президента пояснили, що закон має на меті мінімізацію ризиків захворювання на COVID-19 серед учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення коронавірусної хвороби.

Документ вносить зміни до законодавства, згідно з якими «у зв’язку з впровадженням карантинних заходів учні, що завершують здобуття загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА)».

Нагадаємо, раніше освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що ЗНО в Україні взагалі хочуть скасувати. На його переконання, це свідчить про те, що, «скориставшись ситуацією з пандемією, деякі поки невідомі персонажі мають намір повернути в українську освіту хабарі і корупцію під час вступних іспитів».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...