Коронавірус не передається через питну воду, – директор «Рівнеоблводоканалу»

Опубліковано: 23.06.2020. Автор: . Рівненська область

Коронавірус не передається через питну воду, – директор «Рівнеоблводоканалу»

Директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш в прямому ефірі телеканалу НАШ прокоментував розмови про те, що нібито короновірус може передаватися через питну воду та довів, що вони не мають під собою жодних підстав.

Я із впевненістю скажу, що через водопровідну воду заразитися COVID-19 неможливо! Поясню чому: місто Рівне має всю чисту воду з артезіанських свердловин. З глибини 100 -110 метрів. Це – закрита система. Контактів з людьми і довкіллям – мінімум, —наголосив директор підприємстава. – Крім того, вода, перед тим, як потрапити у мережу, проходить очистку і знезараження. Відповідно до санітарних норм в нашій воді повинен бути залишок хлору, відповідної концентрації, щоб він не був шкідливий для здоров’я. Ми в Рівному знезаражуємо воду гіпохлоритом натрію марки «А». І ще від початку карантину, з березня, збільшили дозу гіпохлориту до 0,6 мг на літр, — наголосив він.

Що стосується стану міст і сіл з поверхневим водопостачанням – природні водойми мають інсоляцію. Тобто вплив сонячної радіації унеможливлює розвиток вірусів, каже пан Карауш. Загроза поверхневих вод може бути лише бактеріальною і  вимагає відповідних заходів очистки води саме від бактеріального забруднення або паразитарного.

За словами директора, інформація стосовно небезпеки від води стосувалася Парижа. Але там є роздільна система питного водопостачання (на технічну і питну воду). Тому згадана інформація, скоріш, була вигадкою, аніж правдою.

Андрій Карауш нагадав, що коронавірус не збавляє своїх обертів в багатьох містах. Навпаки – ще більше охоплює велику кількість людей. Не тільки в Україні, але й в Пекіні ввели карантин.

На жаль, поки реалії такі. І поки світ не створить ліки – ми будемо мати відповідну картину, підсумував директор «Рівнеоблводоканалу».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...