Для вступників з Донбасу скасували ЗНО. Які пільги вони отримають?

Опубліковано: 05.07.2020. Автор: .

Для вступників з Донбасу скасували ЗНО. Які пільги вони отримають?

Верховна Рада дозволила вступникам з окупованого Донбасу, а також з населених пунктів на лінії зіткнення не складати ЗНО. На таких умовах вони зможуть вступити в будь-який вищий навчальний заклад України.

Відтепер, щоб вступити у виш, абітурієнти повинні звернутися до освітніх центрів «Крим – Україна» або «Донбас – Україна».  Після цього вони мають приїхати у визначений час та скласти іспити з української мови, історії України та профільного предмета. Отримані бали вступники зможуть подавати до всіх вищих навчальних закладів України, пише ВВС Україна.

Змагатися за вступ вони будуть в межах визначеної для них квоти разом з абітурієнтами з Криму та Севастополя, які мали таку пільгу і раніше.

Квоти для тих, хто вступатиме без ЗНО, також передбачені для інших пільгових категорій. Серед яких, зокрема, діти-сироти, ветерани АТО чи ООС та діти військовослужбовців, які загинули під час виконання своїх службових обов’язків.

Також до переліку пільговиків додали дітей медиків, які померли від коронавірусу.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський ініціював цей законопроєкт, заявивши, що ця ініціатива – частина державної політики. Мовляв, боремося за молодь на окупованих територіях, ми хочемо максимально заохочувати таких випускників переїжджати в Україну та вступати в наші навчальні заклади.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...