«Не скиди, а ціанобактерії»: фахівці «Рівнеоблводоканалу» перевірили воду дивного забарвлення з озера в Гідропарку

Опубліковано: 05.07.2020. Автор: .

«Не скиди, а ціанобактерії»: фахівці «Рівнеоблводоканалу» перевірили воду дивного забарвлення з озера в Гідропарку

Кілька днів тому в соціальних мережах опублікували дивні фото одного з берегів озера на Гідропарку в районі вулиць Ботанічна та Севастопольська. Плями синьо-зеленого забарвлення спричинили цілу хвилю обговорень серед користувачів Facebook. Рівняни припустили, що це може бути наслідком скидів у водойму невідомих хімічних речовин.

З огляду на резонанс, який спричинили ці ілюстрації, лаборанти «Рівнеоблводоканалу» відібрали кілька зразків забарвленої води для аналізів. Один з них вдень, а інший – вночі.

А вже згодом стало відомо, що синьо-зелені плями жодного відношення до скиду відходів в водойму не мають.

Ці синьо-зелені плями – звичайні ціанобактерії (синьо-зелені водорості) забарвлені переважно у блакитно-зелений колір, в екстремальних умовах частіше мають забарвлення з різними відтінками червоного кольору. Зеленого відтінку клітинам надає хлорофіл «А». Червоний або блакитний колір обумовлений наявністю значної кількості фікобілінових пігментів.

Синьо-зелені водорості поширені в застояній воді, в ставах і ріках, що повільно течуть. Якщо вода починає «цвісти», вона набирає неприємного запаху, а риба потерпає від нестачі повітря, – повідомили згодом в Telegram спеціалісти обласного водопостачального підприємства.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...