У ВРУ порахували, у скільки обійдеться бюджету країни один прояв прямого народовладдя

Опубліковано: 05.07.2020. Автор: .

У ВРУ порахували, у скільки обійдеться бюджету країни один прояв прямого народовладдя
Руслан Стефанчук.

Перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук повідомив, що в середньому проведення референдуму може коштувати 2 млрд гривень.

В середньому вартість проведення одного референдуму, за оцінками різних спеціалістів, 2 млрд гривень… Фінансування референдуму проводиться за рахунок держбюджету, ці кошти повинні бути закладені в державний бюджет. Крім цього, встановлений фонд всеукраїнського референдуму, ми пропонуємо, в нашій редакції (законопроєкту), щоб цей фонд обмежувався 20 тисячами мінімальних заробітних плат (94,46 млн грн), – розповів на брифінгу Стефанчук.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в першому читанні №3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», який вніс президент Володимир Зеленський. За документ проголосували 252 депутата.

У проекті закону йдеться про те, що на всеукраїнський референдум можуть виноситися такі питання:

1. затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України (це «загальні засади», «вибори і референдум» та «внесення змін до Конституції»);
2. загальнодержавного значення;
3. про зміну території України;
4. про втрату чинності закону України або окремими його положень.

Не можна виносити на всеукраїнський референдум наступні питання:

1. що суперечать положенням Конституції, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацію прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;
2. спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
3. щодо законопроєктів з питань податків, бюджету, амністії;
4. віднесені Конституцією і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Крім того, одночасно на референдум може виноситися лише одне запитання. А сам референдум не може проводитися одночасно з черговими або позачерговими загальнодержавними виборами.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...