Вакцина від COVID-19 може з’явитися в середині наступного року

Опубліковано: 28.07.2020. Автор: .

Вакцина від Covid 19 може з’явитися в середині наступного року

Головна вчена Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Сумія Свамінатан повідомила, що вакцина широкого застосування від COVID-19 може з’явитися в середині 2021 року. У ВООЗ сподіваються на ефективність двох-трьох вакцин з 23, які наразі розробляються. Про це Свамінатан розповіла в інтрев’ю німецькому виданню dpa, пише ТСН.

На цей час понад 20 потенційних вакцин перебувають на стадії клінічних випробувань. Ми сподіваємося, що кілька з них будуть ефективними, – сказала головна вчена ВООЗ.

За її словами поява вакцини в середині 2021 «цілком можлива», адже ефективність кожної вакцини коливається на рівні 10%.

Це означає, що дві-три або навіть більше можуть бути дієвими, – пояснила вона.

На сьогодні важко передбачити, яка з потенційних вакцин дійсно буде діяти. За словами головної вченої ВООЗ, випробування вакцин потрібно проводити на якомога більшій кількості кандидатів, аби мати кращі шанси на успіх.

Експертка також розповіла про побоювання щодо зникнення антитіл з часом після видужання від COVID-19. Той факт, що антитіла можуть зникати, явно не обнадіює. Однак це ще не означає, що імунітет зникає, адже є різні шляхи, якими організм захищається, зокрема існують клітини пам’яті, пояснила вона.

Нагадаємо, на завершальній стадії випробування зараз перебуває дві вакцини. Німецька компанія BioNTech та американський фармацевтичний гігант Pfizer розпочали завершальну стадію клінічних випробувань потенційної вакцини від COVID-19 на людях. Також останню наймасштабнішу фазу випробувань вакцини від коронавірусу почала американська біотехнологічна компанія Moderna. Вакцину випробовують на 30 тисячах добровольців.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...