Львів’ян попередили про можливе подорожчання вартості газу у серпні

Опубліковано: 29.07.2020. Автор: . Львівська область

Львів’ян попередили про можливе подорожчання вартості газу у серпні

Вартість газу для населення Львівщини у липні становить 2,975 гривень за кубометр або 28 копійок за кіловат-годину. Це на 7 % більше ніж в червні. Але вже у серпні вона може ще зрости.

Якщо 1 серпня відбудеться заплановане припинення дії положення Кабміну про покладення спеціальних обов’язків на постачальників природного газу (ПСО), то ціна на газ для населення буде ринковою, бо формуватиметься з урахуванням ринкових факторів, пояснюють у «Львівгаз збуті».

У разі початку нового етапу газової реформи в серпні, ТОВ «Львівгаз збут» продовжить стабільне постачання газу населенню. Важливо, щоб до того часу встановили прозору процедуру формування ціни та запрацювали чіткі механізми, за допомогою яких постачальники газу зможуть мати рівний доступ на ринкових умовах до ресурсу АТ «Укргазвидобування», – йдеться у повідомленні.

Також на підприємстві на прикладі липневої цини пояснили, з чого складається вартість кубометра газу. Перша складова 92,67 % – це гуртова ціна газу з націнкою оптового постачальника природного газу НАК «Нафтогаз України» (2 гривні 75 копійок).  Послуги оператора газотранспортної системи АТ «Укртрансгаз» з транспортування газу магістральними мережами складають  5,01 % вартості кубометра газу (15 копійок). І третя складова ціни – торговельна націнка ТОВ «Львівгаз збут».

Лише 7 копійок, або 2,32 %, отримує ТОВ «Львівгаз збут» від встановленої в липні вартості кубометру газу. Основна частина коштів йде транзитом на спецрахунки оптового постачальника та оператора газотранспортної системи. Свою торговельну націнку 2,32 % наша компанія використовує для забезпечення належного сервісу: друк та доставка квитанцій, оплата комісії банкам, розвиток та підтримка онлайн-ресурсів, які допомагають нашим клієнтам дистанційно вирішувати усі газові питання. Тобто за отримані тарифні 2,32 % компанія організовує весь комплекс адміністративних послуг з постачання газу клієнтам, – пояснює директор ТОВ «Львівгаз збут» Павло Майк.

Такий склад ціни існує під час дії повноважень постачальників зі спеціальними обов’язками та державного регулювання вартості газу для населення.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...