Головні мусульманські і юдейські свята можуть в Україні стати державними

Опубліковано: 31.07.2020. Автор: .

Головні мусульманські і юдейські свята можуть в Україні стати державними

Президент Володимир Зеленський 30 липня підписав Указ Президента України «Питання визначення статусу окремих релігійних свят». Згідно з ним, уряд має підготувати законопроєкт і винести його на розгляд Верховної Ради щодо надання статусу державного головним святам за мусульманським, юдейським календарями та Великодня за Григоріанським календарем.

З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав та можливостей усіх віруючих, вшанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного постановляю:

  1. Кабінету Міністрів України у взаємодії зі Всеукраїнською Радою Церков, релігійними організаціями, Українським інститутом національної пам’яті опрацювати питання щодо надання державного статусу окремим релігійним святам, зокрема таким: Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим, внести на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект.

  2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування, — йдеться в указі.

Якщо цей законопроєкт буде підтриманий у парламенті, то кількість релігійних свят, які мають статус державних, суттєво зросте – з чотирьох до 10. Але це не означає, що вони всі будуть вихідними.

За роз’ясненням щодо цього питання редакція РІСУ звернулась до релігієзнавця Дмитра Горєвого.

Річ у тому, що вихідні дні та державні свята – це не завжди одне й те саме, — роз’яснює релігієзнавець Дмитро Горєвой. — Бувають державні свята, які і не є вихідними. Приміром, усілякі професійні свята. Вони є державними святами, але робочими днями. Саме такі свята встановлюються указами Президента України. Коли ж мова йде про вихідні дні, то вони перелічені у Кодексі законів про працю. Відповідно, зміни до цього вносить Верховна Рада України, а не Президент.

Згадайте, які точилися суперечки, коли у 2017 р. ухвалювали закон, згідно з яким Різдво Христове за Новоюліанським та Григорианським календарями зробили вихідним. Багато парламентарів були не стільки проти Різдва, скільки не хотіли збільшувати кількість вихідних. Оскільки такий бідній країні, як наша, потрібно багато працювати, а не відпочивати. Тоді було ухвалено компроміс – 2 травня перестає бути вихідним на користь 25 грудня. Баланс неробочих днів було збережено.

За словами релігієзнавця, Великдень за Григоріанським календарем і так щороку є вихідним, оскільки припадає на неділю, тому це не внесе змін до кількості державних вихідних днів у році. А от свята Курбан-Байрам і Песах щороку випадають в різні дні тижня, а тому мусульмани і юдеї мають право мати вихідний в ці найбільші для них свята.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...