В Україні почали діяти нові правила постачання газу. Що треба знати споживачам

Опубліковано: 09.08.2020. Автор: .

В Україні почали діяти нові правила постачання газу. Що треба знати споживачам

Тепер люди можуть самостійно вибрати компанію, у якої і будуть купувати блакитне паливо. Подібна схема вже давно працює в Європі, та чи приживеться вона в Україні – експерти прогнозувати не беруться.

З 1 серпня в Україні повноцінно запрацював закон про ринок природного газу. Депутати прийняли його ще п’ять років тому, але тільки зараз у людей з’явилася можливість самостійно вибирати постачальника блакитного палива, пише finance.ua.

Ці постачальні компанії будуть намагатися клієнта до себе перетягнути і надавати кращі умови для постачання. Наприклад, якщо ви вдень на роботі, то вам зможуть запропонувати пакет, за яким вдень газ не пропонують, – сказав директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

Він запевняє, нині знайти постачальника газу нескладно. Їх в Україні близько 500. Щоправда, реально надають послуги півсотні компаній. Якщо ви визначилися і вибрали одну з них, то необхідно підписати заяву-приєднання.

Крім цього, потенційний постачальник протягом трьох днів має повідомити, що хоче продавати газ. Якщо все склалося, то слід готувати документи.

Це право власності на квартиру або на завод, або на фірму. Друге – це технічний паспорт приміщення. Третє, якщо мова йде про фізичну особу, то потрібен паспорт і ідентифікаційний код, – пояснив Олександр Сергієнко.

Якщо постачальника газу українці не змінили зараз, то в подальшому це все одно доведеться зробити.

Якщо ви ні з ким не уклали договір поставки газу, то ви звертаєтесь до НАК «Нафтогаз», який урядом визначений як постачальник останньої надії. Він зобов’язаний надати газ протягом двох-трьох місяців, протягом яких потрібно знайти постачальника, – розповів Сергієнко.

Експерти заспокоюють, що через теплу зиму і залишки палива в сховищах, ціни на газ, ймовірно, будуть знижуватися. Сприяти цьому буде й конкуренція на ринку газопостачання. Річ у тім, щоб отримати якомога більше споживачів, компанії пропонуватимуть більш комфортні умови.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...