Автори музичного подарунка дубенчанам — про те, що надихає

Опубліковано: 17.08.2020. Автор: . Рівненська область

Автори музичного подарунка дубенчанам — про те, що надихає

Лише місяць тому в Дубні була зареєстрована громадська організація «Молодіжнє об’єднання «Свідомий вибір», заснована дубенчанами Наталією Іваницькою та Владиславом Корженевським. Але про себе її засновники та учасники, а це молоді і талановиті дубенчани, заявили досить креативно — вони створили відеокліп «Це моє Дубно» як музичний подарунок своїм землякам до 920-річчя міста. Цей музичний твір розповідає і про історію міста, і про його сьогодення. А сьогодні Наталія Іваницька та Владислав Корженевський — гості редакції «Рівне Вечірнє». У розмові із журналістом Владом Ісаєвим вони не тільки розповіли про те, як створювали музичний твір про рідне місто, а й про те, як виникла ідея створити громадську організацію, про інші не менш цікаві проєкти цього об’єднання, які вже реалізовані, і такі, на які ще варто чекати мешканцям Дубна.

Два місяці вимушеного відпочинку, я маю на увазі період карантину, далися взнаки, — зізнається Наталія Іваницька. — Я людина, яка звикла завжди багато працювати, тож за цей час багато переосмислила, і зробила нарешті ті кроки, які дуже давно хотіла зробити. З допомогою Влада, з яким ми випадково познайомилися, ті мої думки та ідеї, які я виношувала, втілилися у створення цієї громадської організації.

Розкажіть, Владе, як виникла ідея створення цієї громадської організації?

Самій ідеї вже більше двох років. І наша зустріч з Наталією Олександрівною — це, напевно, випадок долі, бо вона підтримала цю ініціативу. Мало того, вона все сама й оформила, бо я повний профан у питаннях юридичних. А пані Наталія має досвід — адвокатка, раніше працювала начальником реєстраційної служби Дубенського району і міста Дубна.

Оскільки вас об’єднала спільна ідея, то, можливо, розкажете більш детально про мету цієї громадської організації, які цілі ви ставите перед собою.

Ми захотіли, щоб про нашу організацію на Дубенщині заговорили з першого дня, — розповідає Наталія Іваницька. — Прагнули показати нашій громаді, що є такі люди в нас, які можуть за короткий час, а далі — і впродовж усього життя творити корисні справи, класні, які принесуть багато позитиву для молоді і дітей. Тому що наша головна мета — це допомога у розвитку молоді й дітей. Це головне, на чому ми акцентуємо увагу. І наш перший проєкт це вже засвідчив.

За місяць від дня створення організації нам вдалося представити на широкий загал цікавий проєкт — це презентація авторської пісні та авторського кліпу до пісні «Це моє Дубно» до 920-річчя міста Дубно. А 13 серпня презентуємо журнал «Майбутнє у наших дітях», в якому — історії, цікаві факти, перемоги дітей талановитих саме Дубенського регіону, — розповів Влад Корженевський.

Головна мета — показати, що на Дубеншині багато талановитих, яскравих, розумних, перспективних дітей, — доповнює пані Наталія. — Ми хочемо, щоб про них заговорили не тільки в Дубно, не тільки в Рівненській області, а й за її межами. Щоб про них знала вся Україна.

Я так розумію, що всі охочі можуть долучатися до вашої громадської організації…

Так. А першими її членами стали діти, які брали участь у зйомках кліпу і є учасниками ансамблю «Allegro». Як тільки ця ідея у нас виникла і ми почали її реалізовувати, вони були в захваті, — розповідає пані Наталія. — Уже звертається молодь, цікавляться: «Ми хочемо, що ми маємо для цього зробити?». Та нічого. Написати заяву і працювати з нами на спільні ідеї, на їхню реалізацію.

Ваша громадська організація досить гучно заявила про себе. І, власне, заявила завдяки пісні та відеокліпу, які презентували до 920-річчя міста Дубно. Знаю, що автором слів є саме ви, пані Наталю.

Ідея виникла спонтанно. Першим нашим проєктом мала стати презентація дитячого журналу, в якому ми описали і показали 25 талановитих дітей Дубенщини. Ми хотіли це зробити гарно, в Державному історико-культурному заповіднику міста Дубна, нашому відомому всім замку. Під пісню — українську, щиру, щоб її заспівали дітки. І тут виникло запитання: «Яку пісню діти будуть виконувати?». І подумали — було б чудово, якби пісня була про Дубно. А хто слова напише? Взялася я — за три дні написала слова пісні. А далі вже долучився Влад — він знайшов музиканта, який написав мелодію до пісні.

 

Автори музичного подарунка дубенчанам — про те, що надихає

 

Музикант теж місцевий?

Ні. Ми звертались до багатьох. А знайшли у Львові, там у нього є студія. Він написав музику. Ми з дітками з ансамблю «Allegro» вирушили у дуже класну подорож до Львова, щоб записати пісню в професійній студії. Влад знайшов не тільки автора музики, сам ансамбль «Allegro», а ще й педагога з вокалу, який займався з дітьми. Так виникла ця пісня.

А гроші де взяла громадська організація на створення цього кліпу?

Хто, як не ми, засновники, які тільки що створили громадську організацію, могли профінансувати такий проєкт. Звичайно, більшість коштів моїх — бо я працююча людина і маю більше фінансових можливостей. Доводилось чути про кліп — така професійна робота, це ж скільки коштів… Насправді, ми довго шукали відеографів, які за мінімальну ціну зможуть цей проєкт втілити. Тому що цінники, які називали Рівне, Луцьк і дехто у Львові, для нас це були нереальні гроші. Називали суми від 1500 до 3000 доларів. Львівський музикант — як подарунок долі — йому настільки сподобались слова, сама ідея створення кліпу, що написав нам музику фактично задарма. А я взяла на себе зобов’язання офіційно зареєструвати авторське право моїх слів і його музики. Заявка зареєстрована, чекаємо на отримання свідоцтва.

А щодо кліпу, ми знайшли відеографів з Луцька — Олександр Карпенко та Дмитро Петруха так прониклися нашою ідеєю, що провели з нами цілий день, з 5.00 до 22.00. Усі виснажились, але результат був цього вартий! Всього за тиждень у різних соціальних мережах кліп вже набрав майже 100 тисяч переглядів.

Допомогли місцеві підприємці. Це стосується й лімузина, який ви бачите в кліпі, потім феєрверки… Тобто ми намагалися поєднати і безкоштовну та спонсорську допомогу, і власні кошти. Я задоволена, що є такі люди, які нас підтримали через те, що їм просто сподобалась ідея. Тож втілення в життя цього проєкту обійшлося нам по мінімуму.

Судячи з вашого натхнення та оптимізму, вочевидь, ви разом із юними членами вашої команди зумієте реалізувати ще багато цікавих успішних проєктів. Якими ще проєктами здивуєте дубенчан?

Наша громадська організація розпочала співпрацю з відомою у Рівненській області компанією Savvy Nation, яка виховує дітей та молодь у повазі до своєї нації та вчить фінансової грамотності, психології успіху, тележурналістики тощо. Другого серпня спеціально до Дня міста ми проводили квест — вийшла цікава гра, в якій взяли участь діти віком 8–11 та 12–15 років. Діти, молодь та їхні батьки отримали незабутні враження та емоції, а переможці — ще й смачні призи!

Надалі плануємо на День Незалежності зробити класний показ мод, якщо так можна назвати це дійство. Будуть представлені автентичні українські сукні з різних регіонів. Буде дуже круто. А далі будуть інші проєкти для розвитку дітей та молоді. Будемо й самі розвиватися разом із молоддю — активною, цілеспрямованою та свідомою.

Розмовляв Влад ІСАЄВ.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...