Сьогодні – Яблучний Спас: традиції та звичаї, яких слід дотримуватися

Опубліковано: 19.08.2020. Автор: .

Сьогодні – Яблучний Спас: традиції та звичаї, яких слід дотримуватися

19 серпня християни святкують Преображення Господнє – день, коли Ісус Христос на очах трьох апостолів Петра, Якова та Івана на горі Фавор преобразився: його вбрання стало сліпучо білим, а обличчя засяяло, мов сонце. Біля нього з’явилися Мойсей та Ілля. Світла «ясна» хмара огорнула їх, а голос із тієї хмари промовив: «Це — мій улюблений Син, що я його вподобав: його слухайте».

В Україні свято Преображення Господнього частіше називають святом Спаса, або Яблучним Спасом чи Другим Спасом. Оскільки Яблучний Спас – це, перш за все, православне свято, то в цей день треба сходити в храм. І не забути прихопити з собою яблука для освячення – на знак подяки Богові. Ця традиція  йде з давніх часів.

Отож, що можна, а чого не варто робити цього дня?

Існує традиція пекти цього дня яблучні пироги, варити компоти та варення. А ще треба подарувати яблука нового врожаю нужденним. 19 серпня називають також «перші Осеніни», що означає зустріч осені. Предки виходили в поле і проводжали Сонце. Сьогодні містяни можуть хоча б подивитися на захід Сонця і сказати: «До побачення!»

Однак наші предки застерігали, що до 19 серпня не можна їсти яблук, особливо жінкам, котрі втратили дітей. Мовляв, якщо вони їли яблука до Спаса, то на небі їхнім дітям не дадуть гостинця цього дня.

А ще кажуть, не можна зганяти з себе чи вбивати комах, особливо – мух. Якщо вона сіла двічі на руку – буде благо і збудуться всі бажання.

Не можна купатися після Спаса — «Яблучний спас — пішло літо від нас».

Не можна залишати на полі зерно після 19 серпня – дощі завадитимуть його зібрати.

19 серпня забороняється виконувати будь-яку домашню роботу, лише на кухні. А ще за цим днем віщували погоду: сухий день – буде суха осінь, ясний – сувора зима, а дощитиме – чекайте затяжних дощів.

 

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...