Бориса Патона поховають на Байковому кладовищі, ймовірно, цієї суботи

Український науковець у галузі зварювальних процесів та незмінний президент Національної академії наук України з 1962 року Борис Патон помер вчора, 19 серпня, у віці 101 року.
Уряд створив державну комісію з поховання Патона. Співробітники НАН повідомили колегам із видання Сьогодні, що похорон, ймовірно, відбудеться цієї суботи, 22 серпня. Поховати науковця планують на Байковому кладовищі.
У Бориса Євгеновича було захворювання серцево-судинної системи, вдруге за останні два тижні його шпиталізували в інститут Амосова, там збирали консиліум, але на жаль…, – повідомили журналістам.
Інше джерело повідомило, що Патон тиждень лежав у реанімації, де йому підтримували роботу серця.
За словами академіків, Патон востаннє був присутній на засіданні президії незадовго до початку карантину. На карантині він працював віддалено, з дому.
Борис Патон залишив після себе понад тисячу публікацій, зокрема 20 монографій, а також понад 400 винаходів.
Його дослідження присвячене процесам зварювання, зокрема, на основі цих досліджень було засновано нову галузь металургії – спецелектрометалургію. Він також був автором ідеї технології електрозварювання м’яких тканин, що використовується в хірургії.
Патон брав участь у проєктуванні та будівництві моста через Дніпро, який згодом назвали на його честь. Міст Патона, відкритий 1953 року, – перший у світі суцільнозварний міст завдовжки 1543 метри. Зараз він перебуває у критичному стані, у КМДА чекають на дозвіл Мінкульту, щоб почати реконструкцію.