В Ізраїлі просять Зеленського заборонити цьогорічне паломництво хасидів в Умань через коронавірус

Опубліковано: 22.08.2020. Автор: .

В Ізраїлі просять Зеленського заборонити цьогорічне паломництво хасидів в Умань через коронавірус

В Ізраїлі керівник Центру боротьби з коронавірусною пандемією звернувся з листом до Президента України Володимира Зеленського з проханням заборонити цього року традиційне щорічне паломництво юдеїв-хасидів до Умані на святкування єврейського Нового року через занепокоєння, що це паломництво може спричинити спалах COVID-19.

Таке зібрання в такий неспокійний час, як очікують, спричинить масове інфікування туристів і місцевих українських мешканців, що стане важким тягарем для місцевих медичних закладів, а ще тисячі повернуться до Ізраїлю і будуть далі поширювати вірус, – написав чільний ізраїльський посадовець у боротьбі проти коронавірусу Ронні Ґамзу в листі до Володимира Зеленського, з яким ознайомилося агентство «Ройтерз», пише Радіо Свобода. – Закликаю вас запровадити цього року заборону на ці святкування як елемент намагань усієї світової спільноти зупинити цю жахливу пандемію.

Ізраїльські засоби інформації, які повідомляють про цей самий лист, наводять і інші моменти з нього. Ґамзу, зокрема, зазначив, що владі Ізраїлю не вдалося значно знизити кількість нових випадків інфікування коронавірусом, а серед ультрарелігійних юдеїв, до яких належать і хасиди, показники захворюваності одні з найвищих. Крім того, автор листа висловлює занепокоєння, що ультрарелігійні юдеї можуть в Умані не дотримуватися встановлених епідеміологічних правил.

Могила в Умані цадика (праведника) Нахмана, засновника так званої брацлавської течії хасидизму, – одна з найшанованіших святинь і місце паломництва для представників цієї течії. Усі юдеї з цієї течії хасидизму вважають своїм обов’язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана і вірять, що новий рік, який вони зустріли на святі Рош га-Шана в Умані, обов’язково буде для них щасливим.

21 серпня число випадків коронавірусної інфекції в 9-мільйонному Ізраїлі перевищило 100 тисяч, 809 людей від цього захворювання померли.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...