Мінімальна зарплата в Україні з 1 вересня буде 5 тисяч гривень

Опубліковано: 25.08.2020. Автор: .

Мінімальна зарплата в Україні з 1 вересня буде 5 тисяч гривень

Верховна Рада збільшила мінімальну заробітну плату в Україні до 5 тисяч гривень  місячну і 29,2 грн погодинну. «За» відповідний законопроєкт проголосували 295 нардепів.

Відповідно до закону, з 1 вересня мінімальна зарплата в Україні збільшиться на 5,86%, до 5 тисяч  гривень.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, Президент України Володимир Зеленський ініціював поетапне збільшення розміру мінімальної заробітної плати з метою поліпшення якості життя громадян за рахунок підвищення рівня доходів працюючого населення.

Зазначається, що додаткові видатки на оплату праці пропонується забезпечити за рахунок економії видатків за бюджетною програмою «Обслуговування державного боргу» в сумі 3,5 млрд грн, яка виникла, зокрема, в зв’язку з відхиленням фактичного курсу національної валюти щодо іноземних валют порівняно з прогнозним курсом.

Крім того, з огляду на запропоноване підвищення розміру мінімальної заробітної плати, передбачено збільшення планових податкових надходжень на 541,3 млн грн, в тому числі з податку та збору на доходи фізичних осіб – на 461,3 млн грн, і податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на 80 млн грн, – сказано в пояснювальній записці до законопроєкту.

Зазначимо, що станом на сьогодні, мінімальна заробітна плата в Україні становить 4 723 грн місячна і 28,31 грн погодинна.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...