Ляшко заявив про можливість повернення до жорсткого карантину в Україні

Опубліковано: 27.08.2020. Автор: .

Ляшко заявив про можливість повернення до жорсткого карантину в Україні

Вірогідність повернення жорсткого карантину в Україні існує. Про це сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю виданню «Апостроф».

Ми знаходимось зараз в Києві і розуміємо, що, можливо, карантинних обмежень дотримуються. Якщо виїхати за межі Києва і проїхатись територією України, то таке відчуття, що в нас подолана епідемія коронавірусної хвороби, – сказав Ляшко. – Ми розуміємо, що коронавірусна хвороба – не проста інфекція. Ніхто нічого не може спрогнозувати наперед, оскільки всі прогнози руйнуються і жодна математична модель не спрацювала. Водночас, деякі моделі більш менш показують той результат, на який ми орієнтуємось. Наприклад, те що ми моделювали на самому початку карантинних обмежень, дає привід казати, що зараз ми йдемо за так званим «жовтим» сценарієм, коли на кінець року, можливо, буде 4 тисячі летальних випадків.

На запитання, чи існує вірогідність повернення жорсткого карантину, як було навесні, Віктор Ляшко відповів:

Не буду лукавити – існує. Але питання в тому, що система охорони здоров’я наприкінці серпня – це вже не система охорони здоров’я у березні. Сьогодні ми чітко знаємо, скільки людей ми можемо розмістити в закладах охорони здоров’я і чітко прогнозуємо, не більше якої кількості заражень потрібно, щоб реєструвалось щодня, для того, щоб наші медики справились і надали медичну допомогу всім, хто її потребує.

Окрім того, восени в інфекційні відділення лікарень почнуть надходити хворі на грип та ГРВІ. Тож ліжок у медзакладах може не вистачити, не приховує пан Ляшко.

Будь-яких ліжок може не вистачити, якщо ніхто не буде дотримуватись обмежень. І це показала практика європейських систем охорони здоров’я, які значно краще забезпечені матеріально, технічно, аніж наша система.

Нагадаємо, адаптивний карантин в Україні продовжили до 1 листопада через поширення коронавірусу в країні.

Жорсткий карантин був введений 12 березня. Він тривав до 22 травня. У цей період в країні не працював громадський транспорт, були заборонені всі масові заходи, а також прогулянки на вулиці без особливої необхідності.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...