Під землею перебуває майже 400 людей: у Кривому Розі триває масштабний протест гірників

Опубліковано: 08.09.2020. Автор: . Дніпропетровська область

Під землею перебуває майже 400 людей: у Кривому Розі триває масштабний протест гірників

Станом на ранок вівторка, 8 вересня, 393 представники Криворізького залізнорудного комбінату беруть участь у підземних протестах. Про це написав у Facebook керівник незалежної профспілки гірників Михайло Волинець. Він зазначив, що гірники одразу трьох шахт підтримали протест колег із шахти «Жовтнева». Люди вже шосту добу вимагають, щоб їм покращили умови праці та підняли заробітну плату.

Зокрема, крім «Жовтневої» (там протестує 29 осіб), під землею перебувають гірники з шахт «Тернівська» (60 людей), «Гвардійська» (90 шахтарів) та «Батьківщина» (214 гірників).

З інших підприємств Кривого Рогу, регіону повідомляють про готовність підтримати колег підземними та наземними мітингами, оголосити «італійський страйк». Шахта «Тернівська» стала о сьомій ранку, адміністрація не пустила в шахту першу зміну – всі ці працівники говорять, що підтримають колег протестом на майдані біля адмінбудівлі КЗРК, – написав Волинець.

Під землею перебуває майже 400 людей: у Кривому Розі триває масштабний протест гірників

Сьогодні до Кривого Рогу мають виїхати представники центрального офісу Служби держпраці у зв’язку з тим, що у працівників підприємств Кривого Рогу великі нарікання на роботу місцевої служби Держпраці, їх продажність та залежність від місцевих роботодавців.

Ми надамо центральному офісу всі належні документи – зафіксовані нами випадки, свідоцтва порушень правил техніки безпеки охорони праці та прав найманих працівників, – додав керівник профспілки.

Нагадаємо, раніше страйкувати почали шахтарі на Львівщині. Зокрема, майже 20 гірників шахти «Надія» впродовж тижня не виходили на поверхню. Піднімалися лише ті, в кого погіршувалося самопочуття. 5 вересня вони припинили свій протест, вирішивши змінити тактику боротьби. Зараз гірники об’єднують зусилля – ті, хто протестував в підземних умовах, хто перекривав дорожній рух та йшов ходою на поверхні.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...