З 1 січня в Україні планують заборонити поліетиленові пакети

Опубліковано: 18.09.2020. Автор: .

З 1 січня в Україні заборонять поліетиленові пакети

Законопроєкт вводить заборону на використання поліетилену товщиною до 50 мкм в магазинах і ресторанах. При цьому обмеження не поширюються на первинну упаковку м’ясо-рибний і сипучих продуктів.

Верховна Рада України розглянула в другому читанні законопроєкт «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Про це повідомляє народна обраниця Валерія Заручко на своїй сторінці в Facebook.

Щорічно кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, у той час як в ЄС цей показник становить менше 90 пакетів. Всього близько 6% загальної кількості пізніше направляють на переробку. В Україні на людину щороку припадає понад 500 викинутих поліетиленових пакетів, – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту, – пише Заручко.

Також нардеп повідомила про те, що законопроєкт, який в разі прийняття вступить в силу 1 січня наступного року, вводить заборону на використання поліетилену товщиною до 50 мкм в магазинах і ресторанах. При цьому обмеження не поширюються на первинну упаковку м’ясо-рибний і сипучих продуктів.

Заручко для прикладу наводить деякі дані: середній час розкладання пластмас – від 400 до 700 років. Поліетиленових пакетів – 100-200 років. При розкладанні пластмаси утворюються дрібні елементи і хімічні речовини. Все це потрапляє в організм тварин і птахів, через харчовий ланцюжок добираючись і до людини. Біорозкладаний же пластик може вивільняти метан – парниковий газ, що тягне за собою глобальне потепління.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...