Сьогодні православні та греко-католики святкують Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці є великим дванадесятим святом, яке святкується 21 вересня за новим стилем. Господь, перш ніж народитися на землі як людина для спасіння світу, приготував свою Пречисту Матір. У цей день підкреслюється, що Божа Мати є великою праведницею, помічницею і заступницею людей, покровителькою сільського господарства, яка народженням Христа зробила перший крок до вічного спасіння усіх людей.
Згідно із переказом, Діва Марія народилася в будинку Йоакима і Анни, який знаходився в північно-східній частині Єрусалиму. Зараз це територія Мусульманського кварталу Старого міста, біля Левових воріт. Проте точне місце православні і католики вказують по-різному, і ці місця віддалені одне від одного приблизно на 70 метрів. На православному місці побудований монастир святої Анни, на першому поверсі його є церква на честь Різдва Богородиці, а під самою будівлею монастиря збереглася печера, яка була, за переказом, частиною будинку Йоакима і Анни. Католики вказують місце будинку в безпосередній близькості від Віфезди і побудували там базиліку святої Анни, у крипті якої також знаходяться стародавні підземні приміщення.
Пречиста Діва Марія по лінії свого батька походила з царського роду Давида, а по матері — зі священичого роду Арона. Її батьки жили в Назареті і були маєтні, але відзначалися великою праведністю те жертвенною любов’ю до Бога і ближнього. Свої плоди Йоаким ділив на три частини: одну частину давав на жертву для Бога, другу для бідних, а третю залишав для себе. Великою журбою для Йоакима й Анни була їхня бездітність. Це тоді вважалося не лише за брак Божого благословення, але й за Божу кару. З тієї причини вони зазнавали багато прикростей. Тож нічого дивного, що вони безнастанно благали в Бога дитини. Це була головна мета їхніх молитов, постів і милостині. Врешті Господь Бог на схилі літ дав їм дитину, що була призначена на Матір Божого Сина.
На Різдво Пресвятої Богородиці заборонена важка праця, особливо не можна було робити генеральне прибирання в будинку. Тому, якщо ви не хочете зустріти Різдво Пресвятої Богородиці в брудній хаті, то варто прибрати заздалегідь.
Так само, в цей день було прийнято приймати гостей. Але за столом себе потрібно вести дуже стримано і обережно. А якщо ж все-таки впаде якийсь шматочок на підлогу, то його потрібно згодувати домашнім тваринам.
Так само, всі віруючі намагаються не вживати м’ясо, алкоголь і непісну їжу, хоча на Різдво Пресвятої Богородиці ніякого посту немає. Але Церква рекомендаційно наполягає на такій «дієті».
Крім цього, звичайні правила: не сваритися, не підвищувати один на одного голос, усі спори потрібно намагатися вирішити мирно.
Але це не все, помисли теж повинні бути чистими. На Різдво Пресвятої Богородиці не можна думати про погане.