Аеропорт найняв «антикоронавірусних» собак для пошуку хворих по запаху

Опубліковано: 25.09.2020. Автор: .

Аеропорт найняв «антикоронавірусних» собак для пошуку хворих по запаху

Аеропорт Гельсінкі в Фінляндії проводить унікальний експеримент. Крім стандартних способів виявлення хворих на COVID-19 (вимірювання температури, перевірка результатів тестів), в терміналі працюють спеціальні собаки.

Вони обнюхують пасажирів і виявляють заражених. Вважається, що собаки здатні відчути інфекцію, навіть якщо людина ще сама не знає про зараження, і жодні симптоми не проявилися. Фахівці-кінологи запевняють, що їхні підопічні здатні понюхати коронавірус на стадії, коли навіть ПЛР-тест показує негативний результат.

Поки в аеропорту працюють четверо собак в дві зміни. Тварин відібрали з усією ретельністю: більше половини претендентів мали унікальний нюх, але працювати в натовпі людей не змогли. Як повідомляє агентство Yle.fi, експеримент розрахований на чотири місяці, а за його підсумками стане зрозуміло, чи варто продовжувати проект, пишуть Факти.

Собача перевірка на коронавірус поки що не обов’язкова, але адміністрація аеропорту всіляко стимулює пасажирів брати участь в дослідженні. Виглядає процедура наступним чином: туристи проходять в окреме закрите приміщення. Там у добровольця особливим чином беруть мазок з шкіри. Зразок поміщають в спеціальну пробірку, а далі настає черга собаки і фахівця-кінолога. У сусідньому приміщенні тварина обнюхує кожен із зразків і виявляє ті, що можуть належати зараженим. Весь процес займає кілька хвилин. Туристи, що викликали підозру у службового собаки, відправляються в медичний центр для підтвердження діагнозу звичайними лабораторними методами.

Нова процедура проводиться максимально обережно: собак не допускають в кімнату до тих, кого тестують. Адже у  туристів може виявитися алергія на собачу шерсть, а кінологи можуть підхопити інфекцію від них.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...