Український канадець зробив найбільшу в історії Канади пожертву університету

Опубліковано: 29.09.2020. Автор: .

Український канадець зробив найбільшу в історії Канади пожертву університету
Джеймс Темерті.

Фонд Temerty Foundation, заснований Джеймсом і Луїзою Темерті, пожертвував медичному факультету Торонтського університету $250 млн. На сайті університету зазначається, що це найбільша пожертва в історії канадських університетів, пише НВ.

Гроші підуть на дослідження в сфері використання машинного навчання в медицині, біомедичні дослідження, будівництво нової будівлі медичного факультету та інші цілі.

На знак подяки за цю пожертву медичний факультет університету буде перейменований в Медичний факультет імені Темерті.

Подарунок Джеймса і Луїзи Темерті знаменує собою початок нової ери. Він піднімає канадську благодійність на безпрецедентний рівень бачення і щедрості, — заявив президент Торонтського університету Мерік Гертлер.

Джеймс Темерті народився в 1941 році на Донбасі. Під час Другої світової війни разом з батьками був вивезений до Німеччини. У 1949 році вони переїхали в канадський Монреаль. Джеймс Темерті 15 років працював в IBM, після чого створив мережу з 30 магазинів електроніки під брендом ComputerLand. У 1987 році він заснував енергетичну компанію Northland Power, яка стала однією з перших приватних генеруючих компаній в Канаді. На кінець 2019 року встановлена потужність 14 електростанцій компанії перевищувала 2,4 ГВт. Джеймс Темерті фінансово допомагав Українському католицькому університету (Львів) та Києво-Могилянської Бізнес-школі (KMBS).

Нагадаємо, 20 листопада минулого року етнічна українка Христя Фріланд стала віце-прем’єр-міністром Канади. Також Фріланд обійме посаду міністра міжурядових справ, що передбачає управління відносинами між федеральним урядом Канади, провінціями та територіями.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...