Через пенсію мешканець Тернопільщини підпалив себе у приміщенні центру зайнятості

Опубліковано: 30.09.2020. Автор: . Тернопільська область

Через пенсію мешканець Тернопільщини підпалив себе у приміщенні центру зайнятості
Фото ілюстративне.

Трагедія сталася у селі Калагарівка Тернопільській області. 59-річний чоловік підпалив себе просто в центрі зайнятості. У такий спосіб він хотів привернути увагу до своєї проблеми – у нього закінчився термін виплати допомоги з безробіття, а до оформлення пенсії не вистачало всього кілька місяців. У Пенсійному фонді стверджують, що стаж, якого не вистачає, можна просто купити, але, мабуть, Володимир К. не знав про це і тепер лежить у лікарні з 60% опіками тіла.

У селі кажуть, що чоловік  уже багато років обіцяв спалити себе на очах у всіх, пише Обозреватель.

Володимир К. прийшов в центр зайнятості в позаурочний час, 28 вересня, хоча прийом був призначений тільки в жовтні. Він пройшовся по приміщенню, дістав з рюкзака півлітрову пляшку з рідиною, вилив на себе й чиркнув запальничкою.

Наші працівники почули різкий запах бензину, потім крик. Вони вибігли в коридор, там горів чоловік. Його швидко загасили й викликали швидку, – розповідає керівник центру зайнятості Антон Череватий.

За його словами, Володимир працював у компанії сторожем, у грудні 2019-го звільнився і став на облік у центр, йому було призначено допомогу з безробіття.

Він не міг оформити пенсію, тому що до страхового стажу не вистачало кілька місяців. А у нас 15 вересня сплив термін, протягом якого він мав право на допомогу. Чоловік був цим незадоволений, – зазначає керівник центру.

Спікер поліції Тернопільській області Сергій Крета розповів, що зараз потерпілий перебуває в Гусятинській районній лікарні. У нього 60% опіків тіла, транспортувати його не можна.

У селі Калагарівка вчинку свого односельця здивувалися.

Він уже кілька років погрожував себе спалити на знак протесту. У такий спосіб він тисне на владу, щоб вирішити свої проблеми. Правда, ми не думали, що він це реально зробить. Мало що говорить, – розповіла місцева мешканка Валентина.

Сусіди Володимира поділилися, що чоловік давно відомий у селі своїм незгідливим характером.

Він ніде більше ніж пів року працювати не може. Так, пів року попрацював, потім пішов у центр зайнятості, потім знову. Так на пенсію собі й заробляв, – відзначили вони.

Кілька років Володимир домагався приватизації комунального шматка землі. За словами односельців, там розташований загальний прохід, але він хотів забрати ділянку собі, ходив до сільської ради й говорив, що спалить себе в людному місці.

Володимира в селі вважають людиною не сильно нужденною. Його дружина працює на кухні в дитячому садку. У сім’ї є ділянка землі для оброблення, в господарстві – кури, гуси, навіть в’єтнамські свині.

У Пенсійному фонді пояснюють, що насправді стаж, якого не вистачає, можна купити. За кожен місяць потрібно заплатити подвійний розмір мінімального єдиного соцвнеску (ЄСВ). Мінімальний ЄСВ в Україні – 1100 грн (22% мінімальної зарплати). Тобто місяць стажу обійдеться в 2200 грн.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...