Найкращим вчителем України став педагог з сільської школи, що на Тернопільщині

Опубліковано: 05.10.2020. Автор: . Тернопільська область

Найкрашим вчителем України став педагог з сільської школи, що на Тернопільщині

Учитель історії та громадянського суспільства з села Заліщики Тернопільської області Василь Дяків став переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2020. Результати цьогорічної премії оголосили під час урочистої церемонії нагородження у Києві.

Цьогоріч за головний приз – 250 тис. грн, а також поїздку на Global Education & Skills Forum nf інтерактивну панель EdPro змагалися десять фіналістів, повідомляє Укрінформ.

Так, до ТОП-10 четвертої премії Global Teacher Prize Ukraine ввійшли учитель астрономії та інформатики з села Чулаківка Херсонської області Іван Верещака, учителька фізичного виховання та хореографії з Києва Анна Домніч, учитель історії та громадянського суспільства з села Заліщики Тернопільської області Василь Дяків, учителька хімії з Хмельницького Наталія Зима, вчитель початкових класів із міста Кам’янського Дніпропетровської області Андрій Олійник, учителька англійської мови із Сум Вікторія Ломака, учитель інформатики з Одеси Олег Пустовойт, учителька англійської мови з Маріуполя Людмила Тоцина, вчитель інформатики з Житомира Микола Тарасюк і вчитель історії, громадянської освіти й етики з Благовіщенська Кіровоградської області Олександр Чучаєв.

Члени журі премії обрали їх із майже трьох тисяч учасників.

Окрім того, українських учителів відзначили й у кількох спеціальних номінаціях із призами від партнерів. При цьому серед номінантів були не лише фіналісти Global Teacher Prize Ukraine 2020.

Зокрема в номінації «Вибір українців» перемогу здобув Андрій Олійник із Кам’янського, який як приз отримав освітню подорож до однієї з іноземних країн.

«Видатним вчителем хімії» стала Наталія Зима з Хмельницького, отримавши і грошову винагороду в 100 тис. грн.

У номінації «Учителем фізкультури», за версією громадської організації JuniorZ, переміг учитель із села Судилків Хмельницької області Віталій Мушинський.

Найкращою у номінації «Реалізація мрії» стала вчителька з Яготина, завдяки якій у рідному місті з’явиться місце активного відпочинку — SkyPark.

У номінації «Вибір серцем» було обрано відразу двох переможців серед педагогів, які працюють із особливими дітьми. Так, першу премію (80 тис. грн) здобула Вікторія Щербакова з міста Кролевець Сумської області, а другу (30 тис. грн) — учитель української мови та літератури Олег Швед, який працює в «Охматдиті».

Разом з тим у новій номінації «Учитель громадянської освіти», яку започаткували в USAID/ENGAGE, перемогла вчителька з Києва Леся Юрчишин. Як приз для неї стане поїздка на всесвітній економічний форум у Давосі в 2021 році.

А в своїй номінації «Учитель-новатор» корпорація Microsoft обрала вчителя з Хмельниччини Івана Верещаку, який відвідає міжнародний освітній форум.

Церемонія нагородження переможців відбулася на території Арки дружби народів у Києві. Кожен із фіналістів під’їжджав до облаштованих зали та сцени на мотоциклі.

Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін, яка покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію заснувала в 2017 році громадська спілка «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...